en
Neprehliadnite


Pozývame Vás na 42. ročník Melekovej divadelnej Novej Bane

Pozývame Vás na 42. ročník Melekovej divadelnej Novej Bane

Pohronské osvetové stredisko Žiar nad Hronom a mesto Nová Baňa Vás pozývajú na 42. ročník MELEKOVEJ DIVADELNEJ NOVEJ BANE v dňoch 27.-31. marca 2017.

Pondelok, 27. marec o 9:30 – Rozprávkové javisko, divadelné predstavenie pre deti


Vstupné na divadelné predstavenia pre deti je 1€/1 kultúrny poukaz. Lístky si je možné zakúpiť na mieste.

Utorok, 28. marec o 16:00 – Slávnostné prijatie ochotníkov primátorom mesta Nová Baňa

                              17:45 – Otvorenie festivalu

                            18:00 – S tvojou dcérou nie! (hosť festivalu) – príbeh dvoch manželských párov stredného veku. O tom, že vychovávať dospievajúcu dcéru nie je jednoduché, vedia manželka Kukučkovci svoje. Navyše na nich z každej strany číha kríza stredného veku. Ešteže existujú priatelia, ktorí pomôžu v každej situácii. Teda aspoň sa o to pokúšajú. Ľuboš má chodiť dávať pozor na Sandru, zatiaľ čo sa jej rodičia snažia dať do poriadku svoje manželstvo. Pripletie sa k tomu ešte bytový zlodej, ktorý prišiel len poctivo kradnúť a séria nedorozumenia a komických situácií, ktoré vám zaručia plno zábavy, je na svete.

Streda, 29. marec o 18:00 - Strašidlo, DS Bukovinka -  ľudová veselohra v 3 dejstvách. Bohatý sedliak Skulík chce vydať svoju jedinú dcéru za richtárovho syna kvôli majetku. Lenže Helenka ľúbi iného. A tak Miško s Paľom vymyslia "strašidlo" , ktorým poverčivého Skulíka prekabátia, aby sa Helenka mohla vydať za svojho vyvoleného. A aby toho nebolo málo okrem jednej svadby sú na konci napokon tri. Ale viac už neprezradíme

Štvrtok, 30. marec o 18:00 - Mozoľovci, DS Dom Chvály - hra je z ľudového prostredia. Ukazuje nezdravý vývoj dediny v 30. rokoch 19. storočia, ako ju ovládli veľkostatkári a politickí špekulanti. Triezvym videním nezdravých javov dedinskej skutočnosti a ich odhaľovaním sa Králik blíži k hrám J.G. Tajovského. V Mozoľovcoch sa nedozvedáme o príčinách, ani o vlastných sporoch, ale skôr o následkoch a dôsledkoch cudzích myšlienok. Autor predovšetkým sleduje vnútorné rozpoloženie Jana Mozoľu i jeho počínanie v rozličných situáciách. Valí sa na neho nešťastie za nešťastím, aby mu pomohlo uvedomiť si jeho egoistické, obmedzené rozhodovanie.

Piatok , 31. marec o 18:00 - Úschovňa – PULT FICTION, ParadájzPikčr - Do úschovne sa dávajú kufre, tašky, bicykle...Do úschovní dávame bláznov, chorých, deti aj starých rodičov...Schovávame si peniaze do ponožky, šperky do sejfu, tajomstvá do hrobu...Schovávame sa pred poštárkou, zodpovednosťou, ale aj sami pred sebou...čo si schovávate vy? (úsmevné jednohubky spoza aj spred pultu).

 

Vstupné 3 €. Lístky si môžete zakúpiť v Informačnom centre mesta Nová Baňa.
Mestský úrad Nová Baňa

Námestie slobody 1
968 26 Nová Baňa

+421 45 6782 800
+421 45 6782 881