en
Neprehliadnite


Výročná členská schôdza DHZ

Výročná členská schôdza DHZ

Dňa 23.2.2018 sa uskutočnila v priestoroch zbrojnice Dobrovoľného Hasičského Zboru mesta Nová Baňa výročná členská schôdza DHZ.

Schôdzi sa zúčastnili predseda ÚzV DPO ZH Vladimír Slezák prom. právnik, tajomníčka ÚzV DPO ZH Mária Putišová a 38 dobrovoľných hasičov a hasičiek z DHZ Nová Baňa. Predseda výboru DHZ Ján Novek predniesol plán činnosti na rok 2018. Do plánu boli zaradené viaceré činnosti ktoré boli v minulosti zanedbávané ,ale aj nové ktorými by chcelo DHZ vniesť opäť do nášho mesta hasičský život. Tento plán bol schválený všetkými dobrovoľnými hasičmi z DHZ Nová Baňa.

Plán:

Príprava detí a mládeže na súťaž Plameň.

Príprava družstva dospelých na súťaž. 

Podieľať sa na akciách organizovanými mestom.

Organizácia súťaže dospelých.

Oslovenie sponzorov z dôvodu zafinancovania opravy alebo kúpi prenosnej motorovej striekačky PS 12.

 

Na schôdzi sa konali aj doplňujúce voľby do výboru DHZ z dôvodu zlepšenia kvality fungovania DHZ.

 

Dobrovoľní hasiči Ing.Marek Horniak a Tomáš Bóna boli ocenení predsedom ÚzV DPO ZH Vladimírom Slezákom a tajomníčkou Máriou Putišovou za aktívnu prácu v DHZ a DHZM Nová Baňa. 

Novozvolený organizačný referent Marián Horniak predniesol návrh dvojdňového sústredenia zásahovej jednotky Dobrovoľného Hasičského Zboru mesta Nová Baňa, ktorý bol predbežne schválený členmi zásahovej jednotky na termín 16.6.-17.6.2018.

 

V piatok 23.2.2018 sa uskutočnil aj výcvik a periodické preverenie funkčnosti motorových čerpadiel a zariadení, ktoré sú zaradené do zásahovej činnosti DHZM Nová Baňa. 

Po oficiálnej časti a výcviku nasledovala diskusia v ktorej predniesol mladším hasičom pán František Martinec trošku z hasičskej histórie nášho mesta, ktorý vedie aj kroniku DHZ začo mu náležite patrí veľké Ďakujem od všetkých hasičov z nášho zboru. Po diskusii nasledovalo koštovanie perfektného gulášu ktorý uvarili už spomínaný pán František Martinec a novozvolený tajomník DHZ Jaroslav Grega. 

Po schôdzi sa presunuli hasiči zásahovej jednotky do telocvične strednej odbornej školy obchodu a služieb v ktorej si zahrali futsal.

 

Kontakt: 0918770239 , Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Mestský úrad Nová Baňa

Námestie slobody 1
968 26 Nová Baňa

+421 45 6782 800
+421 45 6782 881