en
Neprehliadnite


Zásah hasičskej jednotky zo dňa 7.8.2018

Zásah hasičskej jednotky zo dňa 7.8.2018

Dňa 7.8.2018 v čase 13:43 bola Dobrovoľnému Hasičskému Zboru mesta Nová Baňa (DHZM) nahlásená požiadavka, od občana mesta Nová Baňa, na vykonanie výjazdu zásahovej jednotky DHZM Nová Baňa k likvidácii osieho hniezda na Štúrovej ulici, v ubytovacom zariadení Alex.

V ubytovacom zariadení boli ubytovaní hostia so silnou alergiou na poštípanie hmyzom. V čase 14:30 vykonala hasičská zásahová jednotka mesta výjazd k likvidácii osieho hniezda. 14:32 sa už hasiči nachádzali na mieste a vykonávali prieskum. Po zhodnotení situácie sa veliteľ zásahového družstva rozhodol použiť špeciálny oblek proti bodavému hmyzu. Hasiči začali s ustrojovaním do obleku a lezeckého postroja. Následne sa hasič zaistil na lano a začal s likvidáciou osieho hniezda na streche ubytovacieho zariadenia. Po zlikvidovaní hniezda sa hasiči vrátili späť na zbrojnicu DHZM a ošetrili použitú techniku.

Prvýkrát v histórií Dobrovoľného Hasičského Zboru mesta Nová Baňa prišla požiadavka na vykonanie výjazdu od občana mesta. Dobrovoľný Hasičský Zbor mesta oboznámil primátora mesta Nová Baňa Mgr. Jána Havrana a on výjazd povolil. Momentálne prebieha spracovanie smernice pre podobné situácie, aby sa skrátila doba výjazdu a zlepšila pripravenosť jednotky pri reagovaní na vzniknutú situáciu, pri ktorej by bol ohrozený život, zdravie a majetok občanov mesta Nová Baňa.

Zásahové družstvo.
Veliteľ - Marián Horniak
Hasič - Branislav Ladecký
Hasič - Jaroslav Rajnoha
Hasič - Samuel Kuruc
 
Mestský úrad Nová Baňa

Námestie slobody 1
968 26 Nová Baňa

+421 45 6782 800
+421 45 6782 881