en
Neprehliadnite


XXVII. ročník Novobanského jarmoku bol úspešný

XXVII. ročník Novobanského jarmoku bol úspešný

Novobanský jarmok máme úspešne za sebou. Hoci bolo avizované nepriaznivé počasie, užili sme si nielen dni plné slnka, ale aj dobrej nálady. Mali sme možnosť vidieť výborný, bohatý kultúrny program, ukážky ľudovo-umeleckých výrobcov a ich výrobkov a remesiel. Zišli sa tu umelci nielen z Novej Bane, ale aj zo širokého okolia. SOŠ obchodu a služieb v Novej Bani opäť pripravilo samé dobroty, poľovníci zase uvarili chutný poľovnícky guláš. Nechýbali ani pravé sedliacke párance, bez ktorých si už asi nevieme toto podujatie predstaviť, tradičný trdelník či ukážka varenia slivkového lekváru.

Aj tento ročník slávnostným príhovorom otvoril primátor mesta Nová Baňa Mgr. Ján Havran. V radničnom parku boli nielen pre najmenších, ale aj pre dospelých pripravené rôzne nové atrakcie. Na pódiu sa pokračovalo bohatým kultúrnym programom, ktorý bol zostavený pre mladšiu a staršiu generáciu. Mali sme možnosť vidieť a počuť našich domácich SSk Jesienka, DH Seniori, FSk Vinička a známy Kašuba band. Ďalej sme si vypočuli hity 30. – 60. rokov v podaní Slovak Tango. Výrobnú náladu a námestie praskajúce vo švíkoch svojím vystúpením vytvorili skupiny AYA či INEKAFE. Piatkový večer sme ukončili známymi hitmi v podaní skvelej kapely Spodorecha.

V kultúrnom programe v sobotu sa ako prvé predstavili tanečné súbory z Centra voľného času v Novej Bani a členovia folklórneho súboru FS HÁJ. Vo folklórnom duchu sme pokračovali aj naďalej prostredníctvom vystúpenia FS Podpoľanec z Detvy. Svoje umenie predviedli aj žiaci ZUŠ Nová Baňa, ktorí sa predstavili v spoločnom pásme spolu s kultúrno-umeleckým súborom Branimir z partnerského mesta Nin. Po ich vystúpení napätie stúpalo, pretože nastal čas vyhodnotiť Súťaž o najlepšiu fotografiu z partnerského mesta Nin. Výhercovia si ceny prevzali z rúk primátora mesta Nin Emila Ćurku, ktorý sa zároveň prihovoril všetkým návštevníkom jarmoku. Ale to sa už v zákulisí pripravovali KOLLLÁROVCI, ktorí si svojou bezprostrednosťou a srdečnosťou získali nejedného poslucháča, čoho ukážkou bolo zaplnené celé námestie.

V dobrej nálade, akú nám vytvorili veselí chlapci, sme odštartovali očakávanú tombolu. Aj tento rok bola veľmi pestrá vďaka organizáciám, podnikateľom, remeselníkom z Novej Bane a širšieho okolia. Aj tento rok 1. cenu zo 79 cien – LED televízor s uhlopriečkou 136 cm, do tomboly venovalo mesto Nová Baňa. Odniesol si ho šťastný výherca z Levíc.

Vo večernom programe sa námestie úplne zaplnilo. Predstavila sa nám známe hviezdy z TV Šláger Frankie Zhyrnov α Mára s hosťom ich programu, novobančanom Igorom Moškom. Hardrocková kapela Christmas z Banskej Bystrice svojím vystúpením temperametne uviedla veľmi známu skupinu HEX, ktorej patril záver kultúrneho podujatia. Svojím vystúpením vytvorili výbornú a energiou nabitú atmosféru, kto chcel si zatancoval či zaspieval. Ich vystúpením sme sa spoločne rozlúčili s XXVII. ročníkom Novobanského jarmoku.

Mesto Nová Baňa ďakuje partnerom tohtoročného podujatia:
Hlavní partneri: Cortizo Slovakia, a.s., Knauf Insulation, s.r.o., Tristone Flowtech Slovakia, s.r.o.,
Partneri: SC Zamkon, s.r.o., ELLIO, spol. s r.o., VIA SERVIS, s.r.o., Waste transport, a.s., Všeobecná úverová banka, a.s., nbit s.r.o., sakira, s. r.o, GARDEN TEAM, s.r.o., ktorí finančnou čiastkou podporili XXVII. ročník Novobanského jarmoku.
Vďaka patrí aj nasledovným – Radničná vináreň Ivan Lachký, Pizzeria Della Piazza Nová Baňa, Farma Boroš s.r.o., Kremnické medovníky Ing. Jozef Haurík, Pivovar Steiger, a.s., Vyhne, ktorí Novobanský jarmok podporili inou formou.

Ďakujeme aj pracovníkom Technických služieb mesta Nová Baňa, členom Dobrovoľného hasičského zboru mesta Nová Baňa a Martine Minkovej, ktorí nám boli počas trvania jarmoku nápomocní.

V neposlednom rade ďakujeme aj Vám návštevníkom Novobanského jarmoku za to, že ste podujatie poctili svojou návštevou a tým podporili toto dvojdňové podujatie.

Mgr. Iveta Lukáčová, riaditeľka Novobanského jarmoku


 
Mestský úrad Nová Baňa

Námestie slobody 1
968 26 Nová Baňa

+421 45 6782 800
+421 45 6782 881