en
Neprehliadnite


Uncategorised

Šaško Fiodor predviedol svoje umenieV Radničnom parku v Novej Bani sme 9. augusta 2017 privítali zábavného šaška Fiodora. Svojimi schopnosťami v žonglovaní zaujal určite každého, kto sa prišiel na šaška pozrieť.

Čítať ďalej...


V Regióne GRON nájdete veľa zaujímavostí z histórie aj súčasnosti, krásnu prírodu či milých ľudí. Ak hľadáte oddych, rekreáciu, prírodu, alebo ste hladní po spoznávaní dávnej či minulej histórie, u nás nájdete z každého trochu.

Z historického hľadiska sa územie rozprestiera v severnej časti Tekovskej župy, ktorá sa kedysi nazývala Šúšoľ. Región prezentuje svoj vidiecky charakter s ľudovými tradíciami a krásnou prírodou. Logom je húska plávajúca na modrých vlnách, ktorá pripomína sviežu tepnu regiónu - rieku Hron, ktorá tiež evokuje vidiek s pažiťami plnými pasúcich sa húsok.

Organizácia sa zameriava na podporu rozvoja turizmu na území svojich členov. Úlohou je spoločne prezentovať prírodné zaujímavosti, históriu, ľudové tradície, kultúrny život a podujatia ako napr. Majstrovstvá v kosení ručnou kosou v Ostrom Grúni, Prívlačové preteky Zlatý pstruh v Ranči Blanc Ostrý Grúň, preteky na Plochej dráhe v Žarnovici, Noc hradov a zrúcanín na Revišti, dni obcí a miest, jarmoky, banícky sprievod v Novej Bani, podujatia rôzneho druhu v rekreačnej oblasti Tajch a ďalšie akcie našich členov.
Z oblasti pochádza viacero povestí, či už o tragickej láske na hrade Revište, o novobanských premoníkoch alebo o šľachetnosti orovnickej dievčiny.
Pre pamätníkov 2. svetovej vojny bude určite významná návšteva Kľakovskej doliny, ktorá na svoju smutnú históriu nezabúda, ale napriek tomu napreduje ďalej a uchováva si to pekné: drevársku históriu lesnej železničky, nálezisko ojedinelého minerálu župkovitu, čaro prírody pohoria Vtáčnik a iné. Nová Baňa sa môže pýšiť Pohronským múzeom, ktoré uchováva a dokumentuje banícku tradíciu, pamiatky mesta a okolia a pravidelne organizuje výstavy rôzneho zamerania. V severozápadnej časti regiónu Lehôt a novej Bane sa rozprestiera oblasť s kopaničiarskym osídlením, nazývaná štále.
V regióne sú značené viaceré cyklotrasy: Novobanské MTB cyklotrasy, Cyklochodníky v Kľakovskej doline, Pohronské cyklotrasy alebo aj cyklotrasy Bajkom k tajchom. V zime si zalyžujete v Ski Blancu v Ostrom Grúni či v Ski centre Drozdovo pod Inovcom.

Veríme, že v našom regióne prežijete nezabudnuteľné chvíle!
 


Mesto Nová Baňa vyhlasuje anketu sympatií „Najlepší športovec mesta Nová Baňa za rok 2015“.

Predkladáme vám nominantov športových klubov, oddielov, občianskych združení na získanie titulu sympatie v ankete, ktorá prebieha v Novobanských novinách a na webovej stránke mesta.

V priebehu mesiacov december a január máte možnosť prostredníctvom anketových lístkov v Novobanských novinách ako aj na webovej stránke mesta hlasovať za jedného z nominovaných športovcov. Veríme, že svojím hlasom prispeje nielen športová verejnosť, ale aj ostatní čitatelia novín a návštevníci webovej stránky mesta a stanú sa tak priamymi účastníkmi rozhodovania. Traja z nominovaných, ktorí získajú najviac Vašich sympatií, budú vyhlásení na kultúrno-športovom podujatí v kine Vatra dňa 12. 2. 2016

Hlasovať na webovej stránke mesta ako aj odovzdať vyplnené anketové lístky z Novobanských novín máte možnosť do 10. 2. 2016 a odovzdať ich  v Informačnom centre mesta Nová Baňa. Uznané budú iba riadne vyplnené a originálne anketové lístky.

Neváhajte a využite možnosť podpory „svojho nominanta“. Svojim hlasom získate aj možnosť výhry, nakoľko jeden z vás získa darčekovú poukážku na nákup športového tovaru. Výherca bude vylosovaný na podujatí v kine Vatra.

 

Šimon Andrášik

MFK Nová Baňa - prípravka

Šimon sa narodil v roku 2006 Tomášovi a Mariane Andrášikovcom. Veľmi dobre stavaný chlapec, ktorý od začiatku pôsobenia vo futbalovej škôlke od roku 2012 bol neprehliadnuteľný svojou silou, rýchlosťou ,ale aj dobrou povahou. Šimon v jesennej časti futbalového ročníka hral súčasne v dvoch tímoch a to v prípravke v okresnej súťaži o POHÁR ADAMA NEMCA ,kde je kapitánom mužstva a tiež hral za mladších žiakov v II. lige. Tiež vyniká poctivosťou a túžbou rýchlo sa naučiť niečo nové, v čom ho príkladne podporujú rodičia, čo je v tejto dobe veľmi vzácne.

obrazok INFO HLASOVAŤ

Vratko Bartoš

MFK Nová Baňa - starší žiaci

Vratko  sa narodil v roku 2001 v Novej Bani. Futbalovú loptu dostal do vienka. Mimoriadne talentovaný chlapec začal s futbalom v Novej Bani v roku 2008. Vratko je poctivec , ktorý málokedy chýba na tréningoch. Je konštruktívny a použiteľný na akýkoľvek post. V súčasnej dobe hráva stopéra a je kapitánom starších žiakov MFK. Vratkovi držíme palce a hlavne mu prajeme, aby sa mu vyhýbali zranenia a tešíme sa na jeho pôsobenie v starších kategóriách.

obrazok INFO HLASOVAŤ

Martin Budinský

Šachový oddiel TJ Slovan Nová Baňa

Martin Budinský je napriek mladému veku 16 rokov už siedmu sezónu stabilným a spoľahlivým hráčom šachového klubu Slovan Nová Baňa, kde hráva prevažne s dospelými a oveľa skúsenejšími súpermi. V sezóne 2014/2015 v zápasoch 3.ligy banskobystrického kraja, skupiny C2 získal 6 bodov z 10 partií pri bilancii 4 výhry, 4 remízy a 2 prehry, čím výrazne prispel k  dobrému umiestneniu klubu na 9.mieste medzi 19 účastníkmi a k zachovaniu 3.ligy pre Novú Baňu aj pre nový ročník. Výbornými výkonmi sa v predchádzajúcej sezóne 2014/2015 posunul z ôsmej na tretiu šachovnicu, čo je pre neho určite výzvou k ďalšiemu zlepšovaniu. Popri kvalitných výkonoch v dlhodobej súťaži reprezentuje klub a mesto v rôznych mládežníckych turnajoch v rámci kraja i Slovenska a hrá aj dorasteneckú ligu za klub Junior Banská Bystrica.

obrazok INFO HLASOVAŤ

Miloš Kvanka

MO SRZ v Novej Bani

V oblasti LRU-plávaná v súťaži 2. liga v roku 2015 dosiahol najlepšie výsledky zo štyroch kôl, čím sa najväčšou mierou pričinil o umiestnenie pretekárskeho družstva Novej Bani. A to na 3. mieste v celkovom hodnotení. Jarné dvojkolo, ktoré sa konalo v dňoch 30. a 31.5.2015 na jazere Jatov MO SRZ Nové Zámky. V prvom kole sa v sektore umiestnil na 1. mieste, v 2. kole na 6. mieste. V jesennom dvojkole, ktoré sa konalo v dňoch 19. a 20.9.2015 na rieke Nitra MO SRZ Nitra sa umiestnil v 3. kole na 3. mieste v sektore a vo 4. kole na 2. mieste v sektore.

obrazok INFO HLASOVAŤ

Adam Letko

ŠK KARATE Nová Baňa

Štrnásťročný žiak ZŠ Jána Zemana v Novej Bani, ktorý sa karate venuje 7 rokov. Je držiteľom 3.kyu, jeho špecializáciou je kumite. Je talentovaný, snaživý s veľkou túžbou po víťazstve. Je vynikajúci žiak a ak sa bude karate venovať aj naďalej, určite budeme ešte o ňom počuť. Jeho najväčšie úspechy v roku 2015 - majster Európy na ME WUKF (Belgicko) v kumite 13-14r., majster sveta WTKA (Španielsko) v kumite 13-15r. a point karate a vicemajster sveta WTKA (Španielsko) v kumite 16.-17.r.

obrazok INFO HLASOVAŤ

Patrícia Majerčíková

Fitness TABO Zuzana Nová Baňa

Sedemnásťročná študentka Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Novej Bani sa v kategórii žien v Nominačnej súťaži na Majstrovstvá sveta v Žiline umiestnila na 17. mieste.

obrazok INFO HLASOVAŤ

Alena Mistríková

Jazdecká škola BERI Nová Baňa

Štrnásťročná žiačka ZŠ Jána Zemana v Novej Bani jazdí na koni 5 rokov. So svojou kobylkou Liones sa pravidelne zúčastňuje už niekoľko rokov jazdeckých pretekov v oblasti parkúr a drezúra , kde sa umiestňuje na popredných miestach a tým reprezentuje náš klub. Je milá, ochotná pomôcť aj jazdecky menej skúseným jazdcom a spolu s Liones patria ku skalnej dvojici nášho klubu.

obrazok INFO HLASOVAŤ

Tadeáš Pánik

MFK Nová Baňa - mladší žiaci

Tadeáš sa narodil v roku 2003 v Novej Bani. S futbalom začal v roku 2009 v našej futbalovej škôlke. Tadeáš je nesporne veľký talent nášho mestského futbalového klubu, je neodmysliteľnou súčasťou mladších žiakov v II. lige a po odohratí jesennej časti súťaže je na druhom mieste strelcov, keď strelil 20 gólov. Veríme, že sa Tadeáš poctivým tréningom vypracuje na hráča, ktorý bude klubu MFK a mestu Nová Baňa robiť dobré meno aj v kategóriách dorastu a dospelých.

obrazok INFO HLASOVAŤ

Róbert Roth

ŠK KARATE Nová Baňa

Sedemnásťročný študent Gymnázia Františka Švantnera v Novej Bani je všestranný športovec. Je držiteľom 1.kyu a karate sa venuje 9 rokov. Povahou je tichý, v zápase však dominuje svojou rýchlosťou, výbušnosťou, energiou a taktikou. Ak bude v tomto trende pokračovať, čaká ho ešte dobrá športová kariéra. Jeho najväčšie úspechy - bronzový medailista z ME WUKF(Belgicko) v kumite 15-17r., majster sveta WTKA(Španielsko) v kategóriách kumite 16-18r. a karate point a vicemajster sveta WTKA (Španielsko) v kumite ippon shobu muži.

obrazok INFO HLASOVAŤ

Miroslav Škadra

Fitness TABO Zuzana Nová Baňa

Tridsaťosemročný vojak z povolania (rotný), pre ktorého je kulturistika jeho záľubou. V roku 2015 sa v kategórii muži umiestnil nasledovne: Majstrovstvá Slovenska v Dubnici nad Váhom 1. miesto, Majstrovstvá Európy v Španielsku 4. miesto, Majstrovstvá sveta v USA 1. miesto a v Nominačnej súťaži na Majstrovská sveta, ktorá sa uskutočnila v Poprade 2. miesto.

obrazok INFO HLASOVAŤ

Eliška Štullerová

Stolnotenisový klub Nová Baňa

Desaťročná stolná tenistka, sa venuje tomuto športu od šiestych rokov. Medzi najväčšie úspechy patrí druhé miesto na majstrovstvách Slovenska najmladšieho žiactva v zmiešanej štvorhre, tretie miesta na turnajoch Slovenského pohára najmladšieho žiactva v Novej Bani a v Topoľčanoch vo dvojhre, prvé miesto na regionálnom turnaji nitrianskeho a trenčianskeho kraja. V aktuálnom Slovenskom rebríčku je v kategórii najmladšie žiačky na piatom mieste a v mladších žiačkach je na jedenástom mieste. Hrá extraligu dorasteniek, prvú ligu žien, prvú ligu mladších žiačok, piatu ligu mužov.

obrazok INFO HLASOVAŤ

Iveta Treščáková a Ľuboš Greguš

TŠK TIFFANY Nová Baňa

Tanečný pár, ktorý v tomto roku úspešne reprezentoval mesto Nová Baňa na mnohých celoslovenských a zahraničných súťažiach v tanečnom športe vo výkonnostnej triede B v štandardných tancoch. Za všetky spomeňme aspoň niektoré, Mistrovství Moravy – 10.miesto, Veľká cena Brna - 7.miesto, Nitriansky tanečný festival – 9. Miesto, Taneční festival Hodonín – 14. Miesto. Ľuboš Greguš v tomto roku ukončil aj štúdium trénera a ako najúspešnejší absolvent získal titul Diplomovaný tréner tanečného športu 1. stupňa.

obrazok INFO HLASOVAŤ

Tomáš  Tužinský

MFK Nová Baňa - dorast

Tužo  je kapitán staršieho dorastu a veľkou oporou pre celé mužstvo. Svojou bojovnosťou a srdiečkom zaujal  každého, kto má rád  futbal. Svojim prístupom si vybojoval aj miesto  u mužov, kde podáva  skvelé výkony a reprezentuje tak výchovu mládeže. Náš Tomino je na ihrisku ufrflaný, ale na ženy to zaberá a všetky mu k nohám padajú.

obrazok INFO HLASOVAŤ

Súbory cookie

S cieľom zabezpečiť riadne fungovanie tejto webovej lokality ukladáme niekedy na vašom zariadení malé dátové súbory, tzv. cookie. Je to bežná prax väčšiny veľkých webových lokalít.

Čo sú súbory cookie?

Súbor cookie je malý textový súbor, ktorý webová lokalita ukladá vo vašom počítači alebo mobilnom zariadení pri jej prehliadaní. Vďaka tomuto súboru si webová lokalita na určitý čas uchováva informácie o vašich krokoch a preferenciách (ako sú prihlasovacie meno, jazyk, veľkosť písma a iné nastavenia zobrazovania), takže ich pri ďalšej návšteve lokality alebo prehliadaní jej jednotlivých stránok nemusíte opätovne uvádzať.

Ako sa používajú súbory cookie?

Tieto webstránky používajú súbory cookies na zapamätanie si použivateľských nastavení, pre lepšie prispôsobenie reklám záujmom návštevníkov a pre nevyhnutnú funkcionalitu webstránok.

Aké súbory sa používajú na tejto stránke:

Na webe www.novabana.sk sa používajú dva typy súborov cookies. Analyticko-trackingové, ktoré slúžia pre analýzu návštevnosti a správania používateľov na webe. Okrem nich využívame ešte tzv. esenciálne súbory cookies, ktoré sú potrebné pre správnu funkčnosť stránky. Ide napríklad o súbory typu Session.

Prehľad používaných súborov cookies:

Názov cookie, identifikátor Typ cookie Doba uloženia
Google Analytics
(_ga, cid, utmv, utmz, utma, utmb, utmc)
analytické, trackingové 6 mesiacov - natrvalo
Cookies webu
(variabilný názov dĺžky 32 znakov)
 esenciálna variabilná

 

Ako kontrolovať súbory cookie

Súbory cookie môžete kontrolovať alebo zmazať podľa uváženia – podrobnosti si pozrite na stránke www.aboutcookies.org. Môžete vymazať všetky súbory cookie uložené vo svojom počítači a väčšinu prehliadačov môžete nastaviť tak, aby ste im znemožnili ich ukladanie. V takomto prípade však pravdepodobne budete musieť pri každej návšteve webovej lokality manuálne upravovať niektoré nastavenia a niektoré služby a funkcie nebudú fungovať.

Ako odmietnuť používanie súborov cookie

Používanie súborov cookie je možné nastaviť pomocou Vášho internetového prehliadača. Väčšina prehliadačov súbory cookie automaticky prijíma už v úvodnom nastavení.

 

Účinný nástroj pre správu súborov cookie je takisto k dispozícii na stránkach:
http://www.youronlinechoices.com/sk/

Mestský úrad Nová Baňa

Námestie slobody 1
968 26 Nová Baňa

+421 45 6782 800
+421 45 6782 881