en
Neprehliadnite


Mesto Nová Baňa súčasťou potravinovej zbierky „PODEĽ SA A POMÔŽ“

Mesto Nová Baňa súčasťou potravinovej zbierky „PODEĽ SA A POMÔŽ“

Potravinový reťazec Lidl spustil od štvrtka - 01. 10. 2020, projekt Potravinovej zbierky s názvom „Podeľ sa a pomôž“, do ktorého sa úspešne zapojilo i Mesto Nová Baňa. Zámerom predmetného projektu je kontinuálne pomáhať obyvateľom konkrétneho mesta, ohrozených chudobou a sociálnym vylúčením. Predajňa LIDL v Novej Bani je jednou zo 144 predajní v 92 mestách na Slovensku, v ktorých bude projekt podpory občanov, pre ktorých je Potravinová zbierka venovaná, prebiehať počas 365 dní v roku.

Spolupráca Mesta Nová Baňa s organizačným tímom pripravovaného projektu Potravinovej zbierky spoločnosti Lidl Slovenská republika začala už v júli 2020. Za cieľ tohto projektu organizátori uvádzajú vo svojej oficiálnej tlačovej správe dlhodobú a pravidelnú podporu obyvateľov mesta, ktorí to najviac potrebujú – ohrození chudobou a sociálnym vylúčením. Zákazníci predajne LIDL budú mať možnosť počas trvania projektu – 365 dní, po zaplatení svojho nákupu venovať časť nakúpených trvanlivých a suchých potravín do špeciálne označeného koša, ktorý je umiestnený priamo v predajni – v zóne za pokladnicami. Každý kôš je označený ako logom spoločnosti, tak i názvom projektu „Podeľ sa a pomôž“.

Každý štvrtok si zaregistrovaná organizácia či mesto vyzdvihnú darované potraviny na im pridelenej predajni. Prvé prebratie potravín z predajne prebehne vo štvrtok, 8. 10. 2020, v čase 9:00 – 19:00 hod. zodpovedné osoby sa na mieste budú preukazovať certifikátom, ktorý ich oprávňuje potraviny prevziať – priamo do veľkého nákupného vozíka, čo je mernou jednotkou daného nákupu. V praxi to znamená, že počet vyvezených nákupných vozíkov týždenne je mernou jednotkou úspešnosti projektu. Preto sa odporúča nákupný košík naplniť vždy zarovno s okrajom.

Neváhajte sa i Vy zapojiť do Potravinovej zbierky pre tých, ktorí to v súčasnosti ocenia ešte viac ako kedykoľvek predtým. Nielen, že pomôžete, ale urobíte tým i radosť svojim spoluobčanom, ktorí to najviac potrebujú. O priebehu Potravinovej zbierky vás budeme pravidelne informovať aj na webe a sociálnych sieťach Mesta Nová Baňa.

Bližšie informácie o projekte:
https://www.spolocenskazodpovednost.sk/spolocnost/podel-sa-pomoz
 
Mestský úrad Nová Baňa

Námestie slobody 1
968 01 Nová Baňa

+421 45 6782 800