en
Neprehliadnite


Požiar v lokalite Šarvíz

Požiar v lokalite Šarvíz

Dňa 5.4.2021 v neskorých večerných hodinách bol nahlásený požiar plantáže vianočných stromčekov v lokalite Šarvíz pod rozhľadňou Háj. Plantáž, ktorá bola založená pred 5 rokmi na rozlohe 6 ha bola zničená požiarom približne na 80 % plochy. Požiar trval cca 1,5 hodiny.

Mesto Nová Baňa ďakuje za skorý a úspešný zásah príslušníkom Hasičského záchranného zboru z pracoviska Nová Baňa, príslušníkom Dobrovoľného hasičského zboru Nová Baňa, Mestskej polícií, Technickým službám, Mestským lesom a predsedovi DR MsL, ako aj všetkým obetavým a ochotným občanom, ktorí sa podieľali na hasení požiaru. Úspešné zahasenie a ochránenie okolitého lesa sa podarilo najmä vďaka rýchlemu a profesionálnemu zásahu všetkých zložiek, ale aj vďaka prítomnosti množstva obetavých občanov, ktorí pomohli dostať oheň pod kontrolu na tejto rozľahlej 6 ha ploche.

Spoločnosť Mestské lesy, spol. s.r.o. podáva trestné oznámenie na neznámeho páchateľa s očakávaním, že sa podarí objasniť príčinu vzniku požiaru.

Len pár dní pred vznikom včerajšieho požiaru sme na web stránke mesta Nová Baňa zverejňovali upozornenie na nebezpečenstvo vzniku požiarov od Ing. Slavomíra Búciho z OR HaZZ Žiar nad Hronom.
Včerajšie suché počasie a silný vietor napomohli rýchlemu rozšíreniu požiaru, a preto vyzývame všetkých k zodpovednosti a dodržiavaniu nariadení v záujme predchádzania takýmto škodám v našom meste.

Mgr. MVDr. Branislav Jaďuď, MBA
Primátor mesta Nová Baňa

 

 

 


 
Mestský úrad Nová Baňa

Námestie slobody 1
968 01 Nová Baňa

+421 45 6782 800