en
Neprehliadnite


VÝZVA- SÚŤAŽ O NÁVRH NAJPRÍŤAŽLIVEJŠIEHO NÁUČNO-POZNÁVACIEHO CHODNÍKA ALEBO OKRUHU

VÝZVA- SÚŤAŽ O NÁVRH NAJPRÍŤAŽLIVEJŠIEHO NÁUČNO-POZNÁVACIEHO CHODNÍKA ALEBO OKRUHU

Výzva pre obyvateľov miest Žarnovica, Nová Baňa, obcí Repište, Ostrý Grúň, Župkov, Horné Hámre, Kľak, Orovnica, Tekovská Breznica, Brehy, Malá Lehota, Veľká Lehota, Voznica, Rudno nad Hronom, Hronský Beňadik, Píla, Hrabičov, Veľké Pole, Sklené Teplice.

Oblastná organizácia cestovného ruchu Región GRON vyhlasuje súťaž o návrh najpríťažlivejšieho náučno-poznávacieho chodníka alebo okruhu vo vašej obci so zapracovaním najzaujímavejších atraktivít na trase chodníka.


Najzaujímavejšie návrhy budú realizované, budete sa môcť spolupodieľať na budovaní chodníka podľa vlastného uváženia pod odborným dohľadom pracovníkov v cestovnom ruchu, aktivita bude propagovaná v médiách. Po dohode s konkrétnou obcou bude navrhovateľ odmenený aj obcou aj oblastnou organizáciou cestovného ruchu.
Hodnotiť sa bude dĺžka chodníka a množstvo atraktivít (toto kritérium je dôležité), sila zážitku na trase, nápaditosť, kreatívnosť, spracovaná téma (prínos), atraktívnosť, motivácia spoznať chodník, investičná náročnosť (nízko nákladové riešenia budú uprednostnené), dostupnosť rôznymi formami prepravy a pohybu k trase a na trase, vybavenosť doplnkovými službami a remeslami, veľmi dôležitým kritériom je interaktívnosť chodníka (zapojenie návštevníka do diania na chodníku). Každý návrh bude hodnotený individuálne.
Termín podania rozpracovaných návrhov je do 31. 12. 2014.
Návrhy zasielajte na adresu: elektronicky - Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., poštou - Región Gron, Námestie slobody 1, 968 26 Nová Baňa.
MAJTE ODVAHU ROZVÍJAŤ NÁŠ REGIÓN !

Ing. Peter Sárinec
výkonný riaditeľ OOCR Región GRON
Mestský úrad Nová Baňa

Námestie slobody 1
968 01 Nová Baňa

+421 45 6782 800