en
Neprehliadnite


40. sezóna strediska SKI BLANC Ostrý Grúň

40. sezóna strediska SKI BLANC Ostrý Grúň

Vedeli ste, že prvý lyžiarsky vlek v Ostrom Grúni bol postavený v roku 1974, že tu prebiehali preteky okresnej ligy v zjazdovom lyžovaní, že tu lyžoval a pretekal Timotej Zuzula, otec úspešnej pretekárky Veroniky Velez-Zuzulovej a že už od roku 1998 sa stredisko zasnežuje technickým snehom?
Keďže zimná sezóna 2014/2015 je už v plnom prúde, oslovili sme jedného zo zakladajúcich členov oblastnej organizácie cestovného ruchu Región GRON, riaditeľa strediska SKI BLANC Ostrý Grúň - PaedDr. Ľubomíra Urbana.

PaedDr. Urban, opíšte nám bližšie stredisko SKI BLANC Ostrý Grúň.
Celá oblasť je súčasťou pohoria Vtáčnik spadajúceho do CHKO Ponitrie. Je významná turistickými atraktivitami počas celého roka, pešo-cyklo-hypoturistikou, na snehu presuny na bežkách, snežniciach a tiež skialpinistikou.
Dnešný názov SKI BLANC nesie stredisko od sezóny 2001/2002. Služby a priestory strediska  sa každoročne  dopĺňajú, rozširujú a poskytujú návštevníkom možnosti  pre aktivity a uspokojenie ich požiadaviek. Tento rok je to už 40. sezóna strediska vhodného pre rodinné vyžitie v zimnej prírode.
Stredisko SKI BLANC vám ponúka parkovisko priamo pri vlekoch, od ktorých vás delí len príjazdová cesta. Tri lyžiarske vleky a svahy sú vhodné pre začiatočníkov, deti, pokročilých aj zdatných lyžiarov. Za toto obdobie sa tu naučili lyžovať generácie lyžiarov. Vracajú sa sem dnes už starí rodičia so svojimi vnúčencami a spomínajú ako tu prvýkrát postavili na lyže svoje deti.
V dnešnej dobe klimatických zmien je technické zasnežovanie nevyhnutnou vybavenosťou lyžiarskeho strediska. Pre zvýšenie využiteľnosti strediska je k dispozícii osvetlený svah, ktorý umožňuje lyžovanie vo večerných hodinách.  Dobré stredisko poskytuje služby požičovne lyžiarskeho a snowboardového výstroja. Súčasne upraví vašu lyžiarsku výstroj, nabrúsi hrany, navoskuje skĺznicu pre dokonalý pôžitok z jazdy.
Pre úspešné zvládnutie prvých pokusov na snehu je k dispozícii učiteľ lyžovania, ktorý s klientom zvládne svah  a vylepší  lyžiarsku techniku. Po športovom výkone dobre padne malé občerstvenie, teplý nápoj na slnečnej terase alebo pri krbe v SKI SALONE.
Pripravili ste niečo špeciálne pre tohtoročnú jubilejnú sezónu?
Pred nastávajúcou sezónou sme upravili priestor, svah a vlek pre úplných začiatočníkov, upravili sme snowtubingovú dráhu, priestor pre sánkovanie a jazdu na snehových tanieroch a lopároch. V prípade dostatku prírodného snehu pripravíme okruch pre vyznávačov bežeckého lyžovania. Počas sezóny pripravujeme akcie ako Trojkráľový vinš, Domáca zabíjačka, Karneval na snehu, ktoré prispôsobujeme aktuálnym snehovým podmienkam. Novinkou bude v tejto sezóne ŠŤASTNÁ HODINKA, počas ktorej bude možné kúpiť si ski pas za zvýhodnenú cenu. Aktuálne bude zverejňovaná na web stránke www.skiblanc.sk a facebooku. Poskytujeme zľavy pre držiteľov kariet EURO 26, ITIC, ISIC a partnerov SKI BLANC.
Poskytuje areál celoročné využitie?
Lyžiarske stredisko a priestory Ranča Blanc vytvárajú podmienky na celoročné využitie priestoru pre šport, oddychové a  rekreačné aktivity  pre individuálnu, rodinnú a tímovú voľno-časovú aktivitu. Ponúkame možnosti výučby jazdy na koňoch, vychádzky do prírody, hypoterapie. Privátny chov lososovitých rýb poskytuje možnosti športového  a rekreačného rybolovu a nákupu živých rýb priamo z hospodárskeho dvora.
Na záver by som chcel dodať: „Zimná príroda v okolí areálu SKI BLANC vás láka neobyčajným čarom snehovej periny so zákutiami zmiešaných lesov,  zaľadneným korytom Pokútskeho potoka, pri troche šťastia obrazmi prírody so zimujúcou zverinou. Jarné prebúdzanie vo vás vyčarí radosť zo života a naberiete síl do nových aktivít. Letné slnko, vôňa sena a lesné plody naplnia túžby zberača, objaviteľa čarovných vôní prírody. Jesenná farebnosť a výhľady vám pripomenú, že sa sem máte znovu prečo vrátiť.“
Mária Vargová
Mestský úrad Nová Baňa

Námestie slobody 1
968 01 Nová Baňa

+421 45 6782 800