en
Neprehliadnite


Kultúrne leto 2014

Kultúrne leto 2014

Mesto Nová Baňa v spolupráci s občianskymi združeniami a miestnymi podnikateľmi pre vás na letnú sezónu pripravili viacero akcií, z ktorých vyberáme:

Už 11.-krát otvoríme Kultúrne leto podujatím VÍTANIE LETA v rekreačnej oblasti Tajch v Novej Bani, ktoré sa uskutoční 14. 6. 2014 v amfiteátri so začiatkom od 14.00 hod. . V programe sa predstavia deti z DSS Hrabiny a Detského domova v Novej Bani, zatancujeme si obľúbený Tajchový tanec, Divadlo bez opony z Banskej Bystrice s rozprávkou Jack a fazuľka. Novinkou oproti minulým rokom je, že tento rok nebude obľúbená Rozprávková cesta, ale nahradí ju Živý novobanský chodníček s množstvom zaujímavostí z histórie nášho mesta, ktorý si pre vás spoločne pripravia Centrum voľného času v Novej Bani a členovia FS HÁJ. Verím, že túto zmenu budete vnímať pozitívne, a aj menšie deti sa hravou formou naučia niečo o Novej Bani. Živý novobanský chodníček bude čakať na svojich prvých návštevníkov až po rozprávke o 16.00 hod. Zo sprievodných akcií si budete môcť vyskúšať jazdu na koňoch, motorke, kreslenie na cyklochodník s témou „Hurá leto!“, poskákať si na trampolíne, zahrať si stolný tenis, predvedú sa hasiči, chýbať nebude ani obľúbené maľovanie na tvár či opekačka. Posledný júnový víkend bude patriť obľúbenej akcii SÚŤAŽ VO VARENÍ GULÁŠU. Na začiatku júla vás pozývame na Večernú prehliadku múzea spojenú s prednáškou na tému Novobanský banícky poriadok a ukážkou tancov z baníckeho poriadku v podaní FS HÁJ. Už po 18.-krát letnú sezónu na Tajchu oživí LETNÁ FOLKOVÁ Nová Baňa, tentokrát venovaná spomienke na Karla Kryla, a preto aj hosťom podujatia bude okrem obľúbených účinkujúcich práve Jan Kryl z Čiech. Koncom júla si v radničnom parku môžete zaspievať ľudové piesne v podaní HS RE-AX z Novej Bane. Spestrením hudobnej palety bude opäť ROCKOVÁ NOC na Tajchu s hosťami JIŘÍ SCHELINGER REVIVAL BAND, CRABSLIDE, HORSKÁ CHATA, SMOLA A HRUŠKY, ROCK IS BACK a iní.
Augustové nedeľné popoludnie môžete príjemne stráviť v spoločnosti nášho rodáka Emila Struhára v kultúrnom vystúpení COCKTAIL PIANO EMILA STRUHÁRA. Pred vystúpením si môžete pozrieť aktuálne výstavy a stále expozície v Pohronskom múzeu. Druhý augustový víkend to bude určite praskať vo švíku v amfiteátri na Tajchu, bude tam totiž ŠLÁGER NA TAJCHU. Zaznejú obľúbené hudobné šlágre v originálnom podaní interpretov, ktorých poznáte z TV. Jediný metalový festival na Slovensku sa uskutoční od 13. – 16. 8. 2014 v Camping Tajch Centrum Losos na Tajchu v Novej Bani pod taktovkou Gothoom production, s. r. o. . Odohrá sa už 5. ročník GOTHOOM OPEN AIR FEST. Návštevníkom sa predstavia domáci aj zahraniční interpreti. POPOLUDNIE PRI PESNIČKE – nesie názov obľúbený kultúrny program v podaní SSk JESIENKA a DH SENIORI, ktorí sa vám predstavia v radničnom parku. Aj tu budete mať možnosť si pred vystúpením pozrieť aktuálne výstavy a stále expozície v Pohronskom múzeu. Na ľudovú nôtu si tentokrát zaspievame až koncom augusta na 3. ročníku kultúrneho programu NA ŠTÁLOCH JE VESELO. Predstavia sa vám folklórne skupiny z mikroregiónu a vzácny hosť až z Nového Sadu v Srbsku FS VILLA v choreografii Milorada Loniča.
Počas mesiacov júl a august bude v priestoroch vestibulu kina Vatra sprístupnená Výstava víťazných fotografií autorov AMFO 1993 – 2013.
Nedeľné popoludnia pod názvom DEŤOM budú príležitostne patriť súťažiam a zábave.
ROZLÚČKA S PRÁZDNINAMI pre všetkých školákov bude záverom Kultúrneho leta 2014.
Čo dodať na záver? Čítajte Novobanské noviny, sledujte plagáty a web stránku mesta www.novabana.sk, počúvajte rozhlas a dozviete sa stále aktuálne informácie o kultúrnom a športovom dianí v meste. Veríme, že si každý nájde to svoje, a že nám zachováte svoju priazeň tým, že podujatia podporíte svojou účasťou.
Mgr. Iveta Lukáčová,
vedúca Oddelenia kultúry a informácií, MsÚ Nová Baňa
Mestský úrad Nová Baňa

Námestie slobody 1
968 26 Nová Baňa

+421 45 6782 800
+421 45 6782 881