en
Neprehliadnite


Folklórna skupina Vinička krstila prvé CD

Folklórna skupina Vinička krstila prvé CD

Prvé stretnutie Folklórnej skupiny Vinička s heligónkarom Jozefom Suchým sa konalo v roku 1998. Odvtedy úspešne reprezentuje naše mesto v okolitých obciach a mestách na rôznych slávnostiach, súťažiach i podujatiach s úmyslom zachovať naše zvyky a tradície formou piesní i hovoreného slova.
Podvečer 5. júna v kine Vatra patril výnimočnej udalosti, na ktorú FSk Vinička čakala celých 16 rokov. V programe s názvom Vinička a jej hostia pokrstili svoje prvé CD.

Pozvanie za krstného otca prijal primátor mesta Mgr. Ján Havran, ktorý pokrstil prvé CD - SPIEVA VÁM VINIČKA, čistou vodou spod Viničného vrchu. V podaní členov folklórnej skupiny sme si mohli vypočuť banícke i ľudové piesne z Novej Bane z nového CD spolu so sólovým vystúpením heligónkara Jozefa Suchého.
Program spestrilo vystúpenie novovzniknutého FS Háj pod vedením Mgr. Kataríny Búryovej a DFS Novobanček pod vedením PaedDr. Tatiany Polcovej.
CD si môžete zakúpiť v Informačnom centre mesta Nová Baňa.
Členkám folklórnej skupiny Vinička prajeme veľa zdravia, aby naďalej prispievali k zachovaniu ľudovej tradície v našom meste.
Mgr. Lenka Bieliková

 
Mestský úrad Nová Baňa

Námestie slobody 1
968 26 Nová Baňa

+421 45 6782 800
+421 45 6782 881