en
Neprehliadnite


Vítanie leta ako sa patrí

Vítanie leta ako sa patrí

Vítanie leta patrí medzi tradičné podujatia v rekreačnej oblasti Tajch organizované mestom Nová Baňa v spolupráci s OZ Tajch. Program začal otvorením Kultúrneho leta 2014 viceprimátorkou mesta Katarínou Štrbovou, ktorá pozvala prítomných na bohatý program pripravený na letné mesiace. S hudobným programom RADUJTE SA S NAMI sa predstavili klienti z DSS Hrabiny a s tanečným vystúpením ČO JE V NÁS vystúpili deti z Detského domova Nová Baňa.

Členovia Klubu športovej kynológie v Novej Bani predviedli ukážky výcviku psov, atraktívne agility a Divadlo bez opony z Banskej Bystrice nám zahralo rozprávku JACK A FAZUĽKA. HURÁ LETO bol motív pri kreslení na cyklochodník. Letné detské výtvory ako kvetinky, motýle či lienky si deti nechali namaľovať aj na tvár. Obľúbenú rozprávkovú cestu okolo Tajchu nahradil po prvýkrát Živý novobanský chodníček, ktorý sa niesol v duchu histórie. Deti sa nielen čo-to dozvedeli zo života minulosti v našom meste, ale mali možnosť si aj pohladkať živé zvieratká. Scenár pripravilo CVČ a účinkovali členovia FS HÁJ, za čo obdivom šikovným kolektívom patrí veľké poďakovanie. Počas vítania leta deti mohli využiť jazdu na motorke, povoziť sa na koňoch Jazdeckej školy Beri, vyskúšať si ryžovanie zlata či pozrieť si hasičské autá a stať sa na chvíľu hasičom. V ponuke bola trampolína, stolný tenis i opekačka pri ohníku. Všetky deti dostali sladkú odmenu a tí odvážnejší, ktorí sa nebáli zarecitovať do mikrofónu aj niečo navyše.
Ďakujeme za výbornú spoluprácu U Igora na Tajchu a Penziónu Tajch a za sponzorstvo balónikov, prevádzke Papiernictvo-Zlatníctvo Jana Repiská NUGGET. Tešíme sa na vás na ďalších podujatia počas kultúrneho leta 2014.
MsU - OKI
 
Mestský úrad Nová Baňa

Námestie slobody 1
968 26 Nová Baňa

+421 45 6782 800
+421 45 6782 881