en
Neprehliadnite


Rozhľadňa na Háji - HLASOVANIE

Rozhľadňa na Háji - HLASOVANIE

V rámci vznikajúceho turisticko-náučného chodníka „Zvonička“ s piatimi zástavkami -Zvonička, Červená skala, Havrania skala, Háj a Kohútovo - mesto Nová Baňa v spolupráci so spoločnosťou Mestské lesy spol. s r.o. plánuje výstavbu rozhľadne práve na už spomínanej zástavke Háj, ktorý patrí medzi najkrajšie vyhliadkové lokality v okolí Novej Bani.

Pohľad z plánovanej rozhľadne vysokej 15-18 metrov predostrie návštevníkovi panorámu Novobanskej kotliny a umožní náhľad zo západnej časti na hrebeň Pohronského Inovca s výraznými vrcholmi Viničný vrch a Sedlová skala a taktiež veľkú časť Podunajskej nížiny.

V rámci zaangažovania obyvateľov mesta Nová Baňa do výberu konečnej podoby rozhľadne Vám ponúkame tri typovo rozdielne štúdie rozhľadní od autora, Novobančana Ing. Arch. Ľubora Hollého, ktorý sa bude podieľať na realizovaní projektovej dokumentácie rozhľadne vami zvolenej štúdie z týchto návrhov:

.

Moderná

Kombinácia materiálov drevo - betón s využitím moderných prvkov architektúry zvýrazní stálosť a jedinečnosť tohto typu rozhľadne.

Hlasovať

Kamenno-drevená

Kombinácia prírodných materiálov - 2/5 výšky kameň a 3/5 výšky drevo. Práve kameň, ryolit z novobanskej oblasti, spája túto vežu s bohatou kamenárskou tradíciou, typickou pre túto oblasť. Tri vyhliadkové poschodia, to najvyššie s vystúpenou podlahou do všetkých strán.

Hlasovať

Drevená

Využitie prírodného materiálu drevo (guľatina mäkké ihličnaté). Výhodou tohto typu rozhľadne je členenie na viacero medziposchodí, ktoré umožňuje zvoliť si vlastný cieľ svojej dosiahnutej výšky.

Hlasovať
 

Priebežné výsledky hlasovania

graf priebežných výsledkov hlasovania
Mestský úrad Nová Baňa

Námestie slobody 1
968 01 Nová Baňa

+421 45 6782 800