en
Neprehliadnite


Týždeň športu pre všetkých

Týždeň športu pre všetkých

Mesiac jún tradične v našom meste patrí športu. Už po jedenásty krát sa uskutočnil Týždeň športu pre všetkých, týždeň pre všetkých aktívnych aj príležitostných športovcov. Mesto Nová Baňa – oddelenie kultúry a informácii v spolupráci so športovými klubmi, školami a občianskymi združeniami zostavilo harmonogram, ktorý obsahoval 27 plánovaných aktivít. Bolo medzi nimi 5 samostatných športových podujatí (Olympiáda nádejí pre 1. stupeň ZŠ, VII. ročník Výstupu na Vojšín na počesť F. Viciana, stolnotenisový turnaj – Memoriál Ing. F. Klimanta, 3. ročník Ľahkoatletického mítingu, Mesto v pohybe).

Zmenou oproti jubilejnému ročníku bolo, že sa dve známe športové podujatia - Štafetový beh novobanských škôl o pohár primátora mesta a HUBARACE - Downhillové preteky, konali v skoršom termíne. Bolo to z dôvodu vyťaženosti organizátorov aj náročnosti na účastníkov. Naopak, novými podujatiami boli dva tenisové turnaje pre deti a pre mládež, hokejbal a beh hore Drozdovom.
Týždeň športu pre všetkých začal šachovým turnajom pre deti a mládež. Zrejme tým, že sa turnaj konal v piatok, bolo málo účastníkov. Pozitívom ale je, že aj z toho mála, bol jeden nováčik so záujmom pokračovať v stretávaní sa pri šachu.

Viac...
Mestský úrad Nová Baňa

Námestie slobody 1
968 26 Nová Baňa

+421 45 6782 800
+421 45 6782 881