en
Neprehliadnite


Filmový festival športových aktivít vyhral Novobančan

Filmový festival športových aktivít vyhral Novobančan

V sobotu 5. septembra 2015 sa na Tajchu vďaka mestu, Peťovi Gajdošovi, sponzorom a dobrovoľníkom uskutočnili až dve zaujímavé akcie – od rána do približne 14,30 hod. sa konala bežecká súťaž Tajchová osmička a večer už tradične patril filmovému festivalu Medzi nebom a zemou.

Tí, ktorí sme sa nezľakli mierneho mrholenia, sme si na festivale pozreli 6 súťažných filmov, ďalej fotografie z pohoria Prokletije, ako aj krátke videá z Hubarace 2015, výstupu na Matterhorn s s Novobančanmi – Peťom Gajdošom, Majom Špirekom, Ankou Maruškovou a z podujatia „summer jam“, ktoré sa konalo v novobanskom „bike & freerunovom“ parku na Hrádzi.

Prvý súťažný film „Badwater Salton Sea 2015“ nám priblížil náročné chvíle zmiešaného bežeckého tímu na medzinárodnej súťaži. „Ortler“ a „Tri grácie“ boli z horolezeckého prostredia. Film „Súboj s časom“ nás previedol Turkmenistanom. Cestu hendikepovaného športovca z Liptovského Mikuláša do Paríža, teda vyše 2 000 km, mapoval film „Le Tour/na handbiku na tour“. A nakoniec nás čakal film Daniela Tužinského „Vlastiveda s BIKE TEAM Nová Baňa“. Ten získal aj najviac hlasov publika a spolu s druhým v poradí - „Tri grácie“ a tretím - „Súboj s časom“ si domov odniesol cenu venovanú Vojšín Športom.

Podujatie pútavo moderoval Maťo Mikuška a ozvučil Andrej Minka. Tešíme sa na ďalší ročník!

V. Valachovičová z Komisie kultúry
Mestský úrad Nová Baňa

Námestie slobody 1
968 01 Nová Baňa

+421 45 6782 800