en
Neprehliadnite


„Všetko o ženách“

„Všetko o ženách“

Známe slovenské herečky Bibiana Ondrejková, Andrea Karnasová a Andrea Profantová, prišli do Novej Bane,aby nás svojím vynikajúcim výkonom vtiahli do deja brilantnej komédie zo súčasnosti, ktorej autorom je chorvátsky dramatik Mirko Gavran. Úspešná komédia bola preložená do viac ako 20 jazykov a má za sebou nespočetné množstvo repríz.

Počas predstavenia sme mali možnosť vidieť päť zdanlivo samostatných príbehov žien štyroch generácií, ktoré sa odohrávali v rôznych vekových a životných etapách. Nazreli sme do duše ženy, do jej pocitov, do sveta intríg, ľúbostných sklamaní, ale aj šteklivých tajomstiev. Komédia nám dala priestor oddýchnuť si, zabaviť a zamyslieť sa....
V závere sálou zaznel mohutný potlesk, ktorý vyjadril pocity divákov z divadelného predstavenia i hereckých výkonov.
Na koniec bol originálnym spôsobom vylosovaný výherca knihy básní „Len tak zľahka“, ktorej autorkou je Bibiana Ondrejková.
Pri tejto príležitosti bola Mestskou knižnicou v Novej Bani uskutočnená beseda s Bibianou Ondrejkovou , ktorá sa dala aj na spisovateľskú dráhu. Jej prvotinou je kniha Rozprávky o dievčinke Julke, k napísaniu ktorej ju inšpirovali jej dve dcérky. Poslednou vydanou knihou je kniha básní Len tak zľahka, doplnená nádhernými ilustráciami Veroniky Gabčovej Lučeničovej. Cítiť z nej hudobný rytmus, krehkosť, ženskosť, ľudskosť, ale aj iróniu. Besedy sa zúčastnili aj žiaci ZUŠ v Novej Bani, ktorí sa aktívne zapojili svojimi hudobnými vstupmi.
 
Mestský úrad Nová Baňa

Námestie slobody 1
968 01 Nová Baňa

+421 45 6782 800