en
Neprehliadnite


Čas radostný, čas vianočný...

Čas radostný, čas vianočný...

Pod týmto názvom mesto Nová Baňa organizuje vianočné trhy, ktoré majú v meste dlhoročnú tradíciu. Každoročne prilákajú množstvo miestnych obyvateľov, ale i návštevníkov mesta na príjemné strávenie adventných a vianočných chvíľ. Nebolo tomu inak ani 18. decembra. Kto mal záujem mohol si aj tento rok nakúpiť vianočné darčeky, ochutnať tradičné dobroty či zabaviť sa pri pestrom programe. Sortiment tovaru bol bohatý.

Nechýbali ľudovoumelecké a remeselné výrobky, rôzne vianočné ozdoby či dekorácie, med, medovina, výrobky z včelieho vosku, zvončeky. Pre spestrenie vianočných trhov bol vo vonkajšom priestore centra voľného času pripravený kultúrny program, občerstvenie vo forme pečených klobás, rozvoniavajúceho punču, varenej kukurice či iných špecialít.
V programe sa ako prvý účinkujúci predstavil Detský folklórny súbor Novobanček. Novinkou bol živý betlehem v podaní detí zo Základnej umeleckej školy v Novej Bani. V podvečerných hodinách sa v programe predstavila folklórna skupina Vinička, vianočné koledy zaspieval folklórny súbor Háj a program uzavrel koncert mestského speváckeho zboru Cantus Monte Regis.

Mgr. Iveta Lukáčová
Foto: Trajteľová
 
Mestský úrad Nová Baňa

Námestie slobody 1
968 01 Nová Baňa

+421 45 6782 800
+421 45 6782 881