en
Neprehliadnite


32. ročník podujatia Novobanskí heligonkári opäť úspešný...

32. ročník podujatia Novobanskí heligonkári opäť úspešný...

Tradičné podujatie Novobanskí heligonkári sa uskutočnilo v sobotu 30. januára 2016 v kine Vatra v dvoch vystúpeniach. Podujatie moderovala Romana Hlaváčová a programom sprevádzali členky folklórnej skupiny Vinička – Cilka Tencerová, Gizka Búryová a člen miestneho ochotníckeho divadla Marek Škvarka.

Tohtoročnou témou boli prípravy na svadobnú hostinu – pečenie svadobných koláčov. Heligonkári sa na ňu aj patrične pripravili, a tak sme mali možnosť vypočuť si veľa krásnych svadobných piesní. Hrou na heligónke sa tradične predviedli aj Novobančania – Jozef Suchý, Tibor Čík, Vladimír Víglaský, Jozef Škvarka so synom Jarkom, Adriana Kráľová a Heligónček zo ZUŠ Nová Baňa. Svojou účasťou nás poctili heligonkári z rôznych kútov Slovenska. Diváci ocenili účinkujúcich nejedným potleskom. Dobrá nálada i zvučné piesne nás sprevádzali celým podujatím. Pred oboma vystúpeniami a po nich sa o výbornú náladu starala hudobná skupina REAX z Novej Bane. Nejeden divák sa pri nich zastavil a spoločne si zaspievali známe ľudové piesne.

O tom, že obyvatelia nášho mesta a okolitých obcí majú o podujatie veľký záujem, svedčí fakt, že vstupenky na obidve vystúpenia boli vypredané za necelú hodinu. Prvý záujemca čakal na predaj vstupeniek hodinu a pol pred začiatkom predaja.
Heligonkárom ďakujeme a tešíme sa na stretnutie v budúcom roku už na 33. ročníku Novobanských heligonkárov.

OKI, MsÚ Nová Baňa
 
Mestský úrad Nová Baňa

Námestie slobody 1
968 01 Nová Baňa

+421 45 6782 800