en
Neprehliadnite


Najlepší športovci mesta za rok 2015 si prevzali ocenenia

Najlepší športovci mesta za rok 2015 si prevzali ocenenia

Opäť po roku sme dňa 12. 2. 2016 v kinosále kina Vatra v Novej Bani privítali nominovaných športovcov, trénerov, predsedov a zástupcov športových klubov, riaditeľov a pedagógov škôl, všetkých, ktorí sa aktívne zapájajú do športového diania v meste, ale i tých, ktorí svojou prítomnosťou prišli podporiť toho „svojho“ športovca.

Úvodným zvukom fanfár, vystúpením Novobanských mažoretiek z Centra voľného času a prednesením Ódy na šport bol zahájený slávnostný večer oceňovania najlepších športovcov mesta za rok 2015.

Po jednotlivých video prezentáciách športových klubov nasledovalo predstavenie a odovzdávanie ocenení nominovaným športovcom, ktorého sa tento rok zhostili Natália Pinková, viceprimátorka mesta Nová Baňa a Ing. Viktória Valachovičová, PhD., predsedníčka Komisie kultúry, vzdelávania, mládeže a športu pri MsZ v Novej Bani. Ocenenie si prevzalo celkom 14 nominovaných športovcov Šimon Andrášik, Vratko Bartoš, Tadeáš Pánik a Tomáš Tužinský (MFK Nová Baňa), Martin Budinský (šachový oddiel TJ Slovan Nová Baňa), Miloš Kvanka (MO SRZ Nová Baňa), Adam Letko a Róbert Roth (ŠK KARATE Nová Baňa), Patrícia Majerčíková a Miroslav Škadra (Fitness TABO Zuzana Nová Baňa), Alena Mistríková ( JŠ BERI Nová Baňa), Eliška Štullerová (Stolnotenisový klub Nová Baňa), Iveta Treščáková a Ľuboš Greguš (TŠK TIFFANY Nová Baňa).

Aj tento rok sme ocenili žiakov a študentov novobanských škôl, ktorí svojimi športovými úspechmi v školskom roku 2014/2015 zviditeľnili nielen školy, ktoré reprezentovali, ale aj naše mesto. Školami boli nominovaní Adriána Búryová (ZŠ Jána Zemana), Marek Pittner (ZŠ sv. Alžbety) a Roman Gunda ( Gymnázium Františka Švantera).

A keďže za úspechmi športovcov musíme vidieť aj prácu trénerov, vyhlásili sme Trénera roka 2015. Stal sa ním Anton Tabernaus (Fitness TABO Zuzana Nová Baňa).

Všetci ocenení si prevzali športovú trofej s emblémom športu, ktorému sa aktívne venujú, ako aj poukážku na nákup tovaru v športových predajniach v Novej Bani.

Potom už všetci s napätím očakávali, kto získal najviac hlasov v ankete sympatií. Hlasovať bolo možné aj na webovej stránke mesta Nová Baňa, nielen prostredníctvom anketových lístkov v Novobanských novinách. Celkový počet platných hlasov pre športovcov bol 911, na webe hlasovalo 577 návštevníkov a prostredníctvom anketových lístkov, uverejnených v novinách hlasovalo 334 čitateľov. Víťazov ankety sympatií vyhlásil hosť večera Daniel Tužinský (Bike Team NB), autor filmu Vlastiveda s Bike Team NB, ktorý sme mali možnosť vidieť v závere podujatia.

Na 3. mieste sa s počtom hlasov 132 umiestnila Eliška Štullerová (Stolnotenisový klub Nová Baňa);

Na 2. mieste sa s počtom hlasov 158 umiestnil tanečný pár Iveta Treščáková a Ľuboš Greguš (TŠK TIffany Nová Baňa);

Na 1. mieste sa s počtom hlasov 199 umiestnil Adam Letko (ŠK KARATE Nová Baňa).

Náš hosť vylosoval aj výhercov, ktorí sa zapojili do hlasovania. Výherkyňou z anketových lístkov sa stala Ľudmila Ditteová, ktorá si darčekovú poukážku na nákup tovaru v športovej predajni (venovanú mestom Nová Baňa) a skipass v SKI centre Drozdovo ( sponzorsky venoval Penzión Drozdovo), prevzala priamo na podujatí. Výhercom z hlasujúcich na webovej stránke sa stal Samuel Horniak z Orovnice, ktorý si rovnakú výhru prevzal dodatočne.

Slávnostný večer bol popretkávaný vystúpením Tanečného súboru ZUZANA z Centra voľného času. Pokračoval vystúpením úspešných fitnessiek Nasti Vrábelovej a Kristíny Juricovej z oddielu Fitness Gabrhel Trenčín, ktoré oddiel reprezentujú vo Fitness deti na medzinárodnej úrovni, ako aj vystúpením oceneného tanečného páru TŠK Tiffany, Ivety Treščákovej a Ľuboša Greguša.

V závere vyslovujeme poďakovanie moderátorovi večera Marošovi Havranovi, Emke Štullerovej, žiačke ZŠ sv. Alžbety za prednes Ódy na šport, Martinovi Krajčovičovi za spracovanie prezentácií, TŠK Tiffany, Centru voľného času v Novej Bani, Antonovi Tabernausovi za maximálnu ochotu a ústretovosť.

Poďakovanie patrí všetkým Vám, ktorí športovému životu v našom meste venujete množstvo svojho voľného času, energie a síl. Poďakovanie patrí sponzorom, nadšencom pre šport, bez ktorých by mnohé športové aktivity bolo veľmi ťažké zrealizovať.
Mestský úrad Nová Baňa

Námestie slobody 1
968 01 Nová Baňa

+421 45 6782 800