en
Neprehliadnite


Večer s folkom...

Večer s folkom...

Posledný sobotný februárový večer sa niesol v kine Vatra v znamení príjemnej atmosféry za sprievodu tónov folkovej hudby na podujatí pod názvom Zimná folková Nová Baňa. Podujatie pre priaznivcov folku pripravilo mesto Nová Baňa. Hrou na gitaru a spevom sa predstavili staronoví, ale aj noví nadšenci tohto druhu hudby. V programe sa opäť predstavil Alexander Kováč, ktorý odštartoval toto podujatie a potešil divákov klasickými folkovými pesničkami.

Na mandolínu zahral žiak Základnej umeleckej školy v Novej Bani Šimon Peter Šuhajda, ktorého hrou na gitare sprevádzal jeho učiteľ Karol Jonáš. S vlastnou tvorbou a jedinečným spevom vystúpil Kristián Balco. Stálicou a obľúbeným účinkujúcim Zimnej folkovej Novej Bane je Igor Moško, ktorý patrí medzi zakladateľov tohto podujatia. V tento večer zaspieval a zahral piesne z vlastnej tvorby. Svojím spevom nás očarili sestry Budovcové, ktoré sprevádzali Michal Jančok a Karol Jonáš.

Hosťom programu bola country skupina Neznámi akusticky z Piešťan, ktorá nám predstavila svoje nové CD s názvom Čas uvidí. Spočiatku väčšina repertoáru pozostávala zo známych country piesní od rôznych interpretov. Postupom času sa kapela začala formovať, vznikali vlastné skladby, z ktorých nám väčšinu zahrali a zaspievali. Spestrením celého vystúpenia bola hra jedného z členov hosťovskej skupiny Milana Benkoviča na hudobnom nástroji dobro.

V závere ďakujeme Michalovi Jančokovi, ktorý celé podujatie moderoval, a zároveň ďakujeme všetkým prítomným za vytvorenie príjemnej atmosféry.
 
Mestský úrad Nová Baňa

Námestie slobody 1
968 01 Nová Baňa

+421 45 6782 800