Aktuality

Pivný festival Nová Baňa

17. 6. 2024
Kultúra Nová Baňa Oznamy

MotoCamp Slovakia v spolupráci s Mestom Nová Baňa a OOCR Región Gron pozýva všetkých milovníkov remeselného piva na Pivný festival......

Týždeň športu pre všetkých už čoskoro!

12. 6. 2024
Nová Baňa

Mesto Nová Baňa organizuje v spolupráci so školami, športovými klubmi, občianskymi združeniami Týždeň športu pre všetkých. V porad......

Pozor výluka na traťovom úseku Hronský Beňadik - Nová Baňa - Žarnovica! Na viacerých linkách dochádza od 09. júna - do 11. decembra 2024 k zmenám.

12. 6. 2024
Oznamy

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. informuje cestujúcich o výluke na traťovom úseku Hronský Beňadik - Nová Baňa - Žarnovica. ......

Milí návštevníci Novobanského jarmoku,

20. 9. 2023 Nová Baňa

máme tu september, mesiac, v ktorom sa tradične koná Novobanský jarmok. Jeho 30. ročník sa uskutoční v dňoch 22. – 23. septembra 2023 a my vám v krátkosti predstavujeme kultúrno-zábavný program, ktorý k jarmoku neodmysliteľne patrí.

Na koho sa tešiť v piatok?

Kultúrnu časť jarmočného programu otvorí vystúpenie detí MŠ NOVÁ BAŇA a CVČ NOVÁ BAŇA, ktoré sa nám postupne predstavia v pásme „Tancujte s nami.“ Následne, po príhovore primátora mesta Nová Baňa Branislava Jaďuďa, bude pódium patriť „Radným pánom na lavici.“ Vtipné prevedenie novobanskej povesti o tom, ako dokázali radní páni lavicu natiahnuť, si môžeme pozrieť vďaka stvárneniu členmi OZ NOVÁ BAŇA a DS MÚZa.

K jarmoku však neodmysliteľne patrí aj folklór. Ľudové zvyky, tradície a v neposlednej miere aj našu banícku históriu so cťou zachováva a reprezentuje FS HÁJ, ktorý nás príde naladiť na „ľudovú nôtu.“

V jarmočnom programe sme nezabudli ani na priaznivcov rapovej hudby. Tí sa môžu tešiť na koncert popredného slovenského rapera MAJSELFa a DJ FILLIPIANa.

Záver piatkového jarmočného programu bude patriť kapele FUNKIEZ, jednej z najlepších a najvyhľadávanejších slovenských funkových kapiel. Vidieť a počuť FUNKIEZ live je zážitok, na ktorý sa nezabúda!

Sprievodnou akciou jarmočného piatkového dňa bude vystúpenie historického šaška KRAKA v radničnom parku o 17.30 hod. Šaško KRAK z Iglova je komediant, ktorý zaujme hneď na prvý pohľad. Je to kaukliar - typickým prvkom je, samozrejme, brada. A strapaté vlasy... Takého veru nájdete len medzi kaukliarmi.

Čo nám prinesie sobota? Určite bude veselo...

O jarmočnú náladu sa v pásme VESELO S HELIGÓNKOU postarajú heligonkári Jozef Suchý, Sebastián Čík, Michal Štaudner, René Záhumenský a Bruno Šediansky, ktorí rozozvučia námestie už v doobedňajších hodinách.

V kultúrnom programe sme nezabudli ani na detských návštevníkov. Budú sa môcť vžiť do veselého divadelného príbehu o zdravom sedliackom rozume ČAROVNÝ KLOBÚK v podaní Divadla Zelienka zo Zvolena. Neodmysliteľnou súčasťou nášho jarmoku je vystúpenie našich domácich zoskupení. V JARMOČNOM PÁSME sa nám postupne predstavia SSk Jesienka, FSk Vinička a tešiť sa môžete aj na Komorné zoskupenie Jakuba Stračinu a spevácky zbor VOCE EUFONICO spolu s Detským dychovým orchestrom Anatolija Micovčina zo ZUŠ Nová Baňa.

Po nich si vychutnáme vystúpenie zmiešaného speváckeho zboru CANTUS MONTE REGIS, ktorý Novú Baňu reprezentuje nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. V tomto roku bolo speváckemu zboru udelené vzácne ocenenie KVET KULTÚRY A UMENIA 2023.

Pozvanie na náš jarmok prijala VLASTA MUDRÍKOVÁ, heligonkárka a speváčka, ktorá svojou hrou na heligónku a svojím neuveriteľne čistým spevom patrí medzi elitu slovenského folklóru. Vo veselej nálade budeme pokračovať aj naďalej. Tentokrát bude pódium patriť pop-rockovej skupine VIDIEK, stálici slovenskej hudobnej scény, ktorú nie je potrebné zvlášť predstavovať. Po ich známych hitoch budú nasledovať ďalšie - obľúbená skupina DUCHOŇOVCI z Banskej Bystrice nám zahrá a zaspieva najväčšie hity legendárneho Karola Duchoňa. Záver tohtoročného jarmoku bude patriť domácej formácii - kapele POTOČNÁ LIGA s vlastnou tvorbou. Určite si ich nenechajte ujsť a príďte si užiť dobrú alternatívnu muziku.

Podujatím nás bude sprevádzať moderátorská dvojica Karin Tužinská a Daniel Mališ.

Dovidenia na 30. ročníku Novobanského jarmoku.


Text: Dagmar Lachká, MsÚ Nová Baňa

Zatvoriť
Pridajte si Novú Baňu na plochu

Pre inštaláciu do vášho iPhone stlačte ikonu (share / zdieľať) a zvolte položku Add to homescreen / Pridat na plochu

Pridajte si Novú Baňu na plochu

Nainštalujte si web stránku Nová Baňa ako aplikáciu pre rýchly prístup k informáciám.