Aktuality

Jesenný zber objemného a nebezpečného odpadu

27. 9. 2022
Oznamy

Dňa 3.10. 2022 (pondelok) je plánovaný jesenný zber objemného a nebezpečného odpadu. Tak, ako každý rok žiadame občanov, aby si......

POZOR ZMENA TERMÍNU 110.výročia MFK Nová Baňa

26. 9. 2022
Nová Baňa

Vzhľadom na nepriaznivú predpoveď počasia počas celého týždňa je plánované podujatie k 110. výročiu založenia Mestského futbalovéh......

Môj farebný svet, autorská výstava Boženy Návratovej, v kine VATRA

21. 2. 2022 Nová Baňa

Božena sa narodila v Jalnej časť Trnavá Hora, kde prežila aj detstvo. Študovala na SPŠE, ale vždy mala bližšie k umeniu, je absolventkou ZUŠ v hre na akordeón a výtvarný odbor.Maľovaniu sa venuje od detstva, zásluhu má na tom jej matka, ktorá tiež pekne kreslila a učiteľ výtvarnej výchovy na ZŠ.Maľovaniu venuje všetok voľný čas, kreslí ceruzou, maľuje pastelom, akrylom ale najradšej má olejomaľbu. Techniku maľovania najprv študovala samo štúdiom odbornej literatúry, neskôr sa zdokonalila na Univerzite tretieho veku v odbore kresba – maľba.
Svoju tvorbu zdokonaľuje aj na tvorivých dielňach organizovaných Pohronským osvetovým strediskom.
Jej inšpiráciou je všetko navôkol – príroda, rozkvitnutné lúky, lesy, stromy, vysoké hory, potoky i rieky, taktiež zákutia a uličky miest dýchajúcich históriou, nevyhne sa ani maľbe jablka na stole, či váze plnej kvetov.
Má niekoľko ocenení aj zo súťaží. Nemaľuje kvôli oceneniam, baví ju to hlavne vtedy, keď môže urobiť niekomu radosť svojim obrazom.

Výstava vo vestibule kina VATRA v Novej Bani bude sprístupnená v dňoch 21. február – 4. apríl 2022 a pozrieť si ju môžete na základe telefonického dohovoru na tel.č. 045/67 82 885 v pracovných dňoch nasledovne:

Pondelok – utorok – piatok: 8:00 hod. – 15: 00 hod.

Streda: 8:00 – 16:00 hod.

V dňoch, kedy budú priestory kina VATRA využité na iné akcie, výstavu nebude možné sprístupniť.

Zatvoriť
Pridajte si Novú Baňu na plochu

Pre inštaláciu do vášho iPhone stlačte ikonu (share / zdieľať) a zvolte položku Add to homescreen / Pridat na plochu

Pridajte si Novú Baňu na plochu

Nainštalujte si web stránku Nová Baňa ako aplikáciu pre rýchly prístup k informáciám.