Aktuality

Dňa 25.9.2023 bude zatvorená mestská knižnica

24. 9. 2023
Oznamy

Mestská knižnica Nová Baňa oznamuje, že dňa 25.9.2023, t.j. pondelok bude z technických príčin zatvorená.  Za pochopenie ďakuje......

Fotogaléria z 30. ročníka NOVOBANSKÉHO JARMOKU

23. 9. 2023
Kultúra Nová Baňa Oznamy

NOVOBANSKÝ JARMOK 22.-23.09.2023 30. ročník https://www.facebook.com/mestoNovaBana/ FOTOGALÉRIA...

Rádio Regina Stred z Novej Bane

22. 9. 2023
Kultúra Nová Baňa Oznamy

PIATKOVÉ POPOLUDNIE Z NOVEJ BANE, záznam vysielania rádia Regina Stred - U NÁS DOMA 22.9.2023 13.00-16.00 hod. Záznam ......

Nová Baňa - krajina Potterovho stroja

9. 9. 2022 Nová Baňa Oznamy

Banská Štiavnica žije v týchto dňoch 8.9.-11.9.2022 tradičnými baníckymi oslavami. Pri tejto príležitosti Novobanský banícky spolok, o.z. zorganizoval doobedný exkurzný program Nová Baňa - Krajina Potterovho stroja, ktorý sa konal v rámci 17. Európskych dní baníkov a hutníkov, 14. Stretnutie banských miest a obcí Slovenska a Salamandrové dni. 

Dňa 9.9.2022 v kine Vatra otvorili podujatie úvodnými slovami predseda Novobanského baníckeho spolku, o.z Zoltán Vén a primátor mesta Mgr. MVDr. Branislav Jaďuď, MBA. Zaujímavou prezentáciou o Potterovi a činnosti baníckeho spolku prítomných previedol tajomník spolku Mgr. Jozef Považan. Na otázky z publika k Potterovmu stroju zodpovedali v diskusii predseda spolku, primátor mesta a Peter Kopernický, autor knihy o Potterovi. Členovia spolku sa srdečne venovali návštevníkom a pohostili prítomných. Potom sa delegácia presunula na dominantné miesta Novej Bane. Na posvätnom mieste pri baníckej kaplnke predniesla informácie o kaplnke členka spolku PhDr. Oľga Lauková, PhD. a pri základoch z Potterovho stroja Peter Kopernický a Branislav Medveď. Prítomným za účasť na exkurznom programe poďakoval primátor a predseda, ktorí im zároveň zapriali ďalšie príjemné chvíle počas spomínaných baníckych osláv v Banskej Štiavnici.

Mesto Nová Baňa ďakujeme všetkým, ktorí pomáhali pri organizácii podujatia a za priloženie ruky k dielu pri zdarnom priebehu exkurzie.

Zatvoriť
Pridajte si Novú Baňu na plochu

Pre inštaláciu do vášho iPhone stlačte ikonu (share / zdieľať) a zvolte položku Add to homescreen / Pridat na plochu

Pridajte si Novú Baňu na plochu

Nainštalujte si web stránku Nová Baňa ako aplikáciu pre rýchly prístup k informáciám.