Aktuality

Oznámenie o prerokovaní návrhu územného plánu obce Horné Hámre

25. 9. 2023
Oznamy

Obec Horné Hámre oznamuje dotknutým obciam, orgánom a ostatnej verejnosti,že prerokovanie návrhu územného plánu obce Horné Hámre s......

Dňa 25.9.2023 bude zatvorená mestská knižnica

24. 9. 2023
Oznamy

Mestská knižnica Nová Baňa oznamuje, že dňa 25.9.2023, t.j. pondelok bude z technických príčin zatvorená.  Za pochopenie ďakuje......

Fotogaléria z 30. ročníka NOVOBANSKÉHO JARMOKU

23. 9. 2023
Kultúra Nová Baňa Oznamy

NOVOBANSKÝ JARMOK 22.-23.09.2023 30. ročník https://www.facebook.com/mestoNovaBana/ FOTOGALÉRIA...

Ocenenie najúspešnejších v oblasti športu za rok 2021

3. 8. 2022 Nová Baňa

„Neexistujú žiadne tajomstvá úspechu. Je výsledkom prípravy, tvrdej práce a učenia sa z neúspechu.“
Colin Powell

Mesto Nová Baňa v rámci prezentácie športu každoročne oceňuje najúspešnejších športovcov, trénerov a zaslúžilých funkcionárov mesta Nová Baňa za ich vynikajúce výsledky a reprezentáciu mesta.

Na základe podaných návrhov, spĺňajúcich požadované kritériá, boli ocenení tí najúspešnejší, bez určenia poradia, v nasledovných kategóriách:

V kategórii Jednotlivci juniori – mládež do 19 rokov bola za dosiahnuté športové výsledky a reprezentáciu mesta Nová Baňa v roku 2021 ocenená Žaneta Gajdošová. Žaneta je všestranná športovkyňa, avšak jej dominantnými športami sú triatlon a diaľkové plávanie. Medzi jej najvýznamnejšie športové úspechy dosiahnuté v roku 2021 patrí účasť na Majstrovstvách SR žiakov v triatlone, kde v kategórii staršie žiačky získala 2. miesto a v republikovej súťaži Slovenský pohár v diaľkovom plávaní na 3 km na otvorenej vode obsadila 1. miesto v kategórii najmladšie juniorky.

V kategórii Jednotlivci seniori – nad 19 rokov boli ocenený Adam Šipikal, motocyklový jazdec, ktorý reprezentuje Novú Baňu v disciplínach enduro a country cross. Jeho najvýznamnejším výsledkom, dosiahnutým v roku 2021, bolo celkové 3. miesto v 5-dielnom seriáli Medzinárodných majstrovstiev SR enduro a country cross. Adam však súťažne jazdí aj na „pitbike.“ V tejto kategórii obsadil 1. miesto v pretekoch Pohár starostu obce Zbehy.

V kategórii Zaslúžilí funkcionári, tréneri a športovci bol za celoživotný prínos a dlhoročnú prácu s deťmi a mládežou v oblasti športu, sprevádzanú postojmi a činmi v duchu fair play, ocenený PaedDr. Vincent Debnár. Ako učiteľ a tréner svojím prístupom k športu ovplyvnil celé generácie detí a mládeže. Počas svojho aktívneho pôsobenia v škole dosiahol pozoruhodné športové výsledky. Bol iniciátorom, zakladateľom a organizátorom mnohých športových podujatí a so svojimi zverencami dosiahol veľa významných športových úspechov aj na republikovej úrovni. PaedDr. Vincent Debnár je v tejto oblasti dodnes aktívny. Podieľa na viacerých športových podujatiach, organizovaných mestom, školami a školskými zariadeniami v meste Nová Baňa.

Slávnostný ceremoniál Vyhlásenia najúspešnejších športovcov, trénerov a zaslúžilých funkcionárov mesta Nová Baňa za rok 2021 sa uskutočnil dňa 30. 6. 2022 v obradnej sieni mesta Nová Baňa. Úsilie, výkony a celkový prínos v oblasti športu ocenil Mgr. MVDr. Branislav Jaďuď, MBA, primátor mesta. Oceneným poďakoval za vzornú reprezentáciu a do ďalších rokov im poprial veľa športových i osobných úspechov. Po zápise do pamätnej knihy mesta Nová Baňa si ocenení športovci prevzali ďakovné listy za reprezentáciu mesta Nová Baňa a za dosiahnuté výsledky v oblasti športu, športové trofeje a iné vecné ceny.

Text: Dagmar Lachká, MsÚ Nová Baňa

Foto: Ing. Klaudia Hósová Kasanová, MsÚ Nová Baňa

Zatvoriť
Pridajte si Novú Baňu na plochu

Pre inštaláciu do vášho iPhone stlačte ikonu (share / zdieľať) a zvolte položku Add to homescreen / Pridat na plochu

Pridajte si Novú Baňu na plochu

Nainštalujte si web stránku Nová Baňa ako aplikáciu pre rýchly prístup k informáciám.