Aktuality

ALTHANDEL verejná zbierka

5. 12. 2022
Nová Baňa Oznamy

ALTHANDEL VEREJNÁ ZBIERKA  ZDAR BOH! Počuli ste už niekedy o novobanskom Althandli? To je miesto, kde pred 300 ......

Zaspievaj si pesničku o snehovej vločke

5. 12. 2022
Kultúra Nová Baňa Oznamy

Centrum voľného času v Novej Bani v stredu 7.12.2022 o 14.00 hod. pozýva deti zaspievať si anglickú pesničku o snehovej vločke a n......

Prečo aj u nás v Novej Bani navrhujeme zvýšenie daní a poplatkov od roku 2023 (Hlasovanie NR SR presunuté na 13.12.2022)

2. 12. 2022
Nová Baňa Oznamy

Národná rada Slovenskej republiky preložila hlasovanie o návrhu zákona na 13.12.2022, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 595/2003 Z.......

Slávnostné otvorenie trasy A Banského náučného chodníka

16. 10. 2021 Nová Baňa
Dnes Mesto Nová Baňa v spolupráci s OZ Novobanský banícky spolok slávnostne otvorili TRASU A Banského náučného chodníka. Trasa so 7 zastávkami reprezentuje počiatky baníctva, povrchovú a podzemnú ťažbu kvalitných rúd v stredoveku, prevažne v južnej časti novobanského ložiska (Gupňa). Kompletne vybudovaný banský náučný chodník ponúka prehliadku prierezu najvýznamnejších bansko-technických a historických pamiatok súvisiacich s ťažbou drahých kovov v Novej Bani v celkovej dĺžke 9,9 km.
Týmto sme sa posunuli o ďalší krôčik na zložitej ceste k záchrane zaniknutých banských diel v našom bývalom slobodnom kráľovskom a banskom meste. Naďalej spoločne udržiavajme, oživujme a zveľaďujme tradície baníctva. Veď na toto všetko môžeme byť právom hrdí.
Kancelária primátora mesta
Zatvoriť
Pridajte si Novú Baňu na plochu

Pre inštaláciu do vášho iPhone stlačte ikonu (share / zdieľať) a zvolte položku Add to homescreen / Pridat na plochu

Pridajte si Novú Baňu na plochu

Nainštalujte si web stránku Nová Baňa ako aplikáciu pre rýchly prístup k informáciám.