Aktuality

17. ročník Týždeň športu pre všetkých

18. 5. 2022
Nová Baňa Oznamy

Mesto Nová Baňa v spolupráci so školami, športovými klubmi a občianskymi združeniami organizuje Týždeň športu pre všetkých. 17. ro......

Predaj: SUZUKI VITARA

17. 5. 2022
Nová Baňa Ponuky majetku

Spoločnosť Mestské lesy spol. s r.o., Bernolákova 36/11, Nová Baňavyhlasuje obchodnú verejnú súťaž s využitím elektronického súťaž...

Centráci rodičom a mestu

17. 5. 2022
Kultúra Nová Baňa Oznamy

Centrum voľného času a mesto Nová Baňa Vás pozývajú na program spojený s oslavou  20. výročia založenia DFS Novobanček.  ......

Štafetový beh škôl o pohár primátora mesta Nová Baňa spojený s Behom mieru

10. 5. 2022 Nová Baňa

Mesto Nová Baňa, centrum voľného času a ZŠ Jána Zemana zorganizovali v poradí už XXVIII. ročník Štafetového behu škôl o pohár primátora mesta Nová Baňa.

Po dvojročnej prestávke sa 6. mája 2022 o 8:00 hod. v areáli ZŠ Jána Zemana v Novej Bani stretli štyri štafetové družstvá. Svoje zastúpenie mali ZŠ Jána Zemana Nová Baňa, ZŠ sv. Alžbety Nová Baňa, ZŠ s MŠ Brehy a ZŠ s MŠ Tekovská Breznica.

V úvode sa členom štafetových družstiev, nastúpených na školskom dvore ZŠ Jána Zemana, prihovorili Mgr. MVDr. Branislav Jaďuď, primátor mesta, Mgr. Juraj Kološta a čestní členovia organizačného výboru Mgr. Dalibor Krúpa a PaedDr. Vincent Debnár, ktorý je zakladateľom tohto športového podujatia. Vzápätí si kapitáni štafetových družstiev vylosovali dráhy, prevzali štartové čísla a následne sa všetci presunuli na antukový ovál, na ktorom Mgr. Juraj Kološta musel hneď ráno „nalajnovať“ dráhy, nakoľko tie, ktoré pripravil deň vopred, zmyl večerný dážď. Po krátkej rozcvičke PaedDr. Vincent Debnár výstrelom zo štartovacej pištole odštartoval samotný štafetový beh. Za aktívneho povzbudzovania spolužiakov a pedagógov začal skutočný boj súťažiacich družstiev o dosiahnutie čo najlepšieho času. Aj napriek nie práve ideálnym podmienkam na trati členovia štafetových družstiev vydali zo seba maximum.

Po odbehnutí štafetového behu a krátkej oddychovej prestávke sa bežci zo štafety, ku ktorým sa pridali aj deti z atletického krúžku v CVČ, zapojili do Behu mieru, ktorým sme si symbolicky pripomenuli Deň víťazstva nad fašizmom. Pelotón, v ktorom nechýbali vlajky Slovenskej republiky a Novej Bane, odštartoval primátor mesta. Beh mieru viedol ulicami mesta za sprievodu MsP. Po dobehnutí sa na školskom dvore uskutočnilo záverečné vyhodnotenie štafetového behu. Víťazom tohto ročníka sa stalo družstvo zo Základnej školy Jána Zemana s dosiahnutým časom 4:23, na druhom mieste sa umiestnilo družstvo Základnej školy svätej Alžbety, ktoré dosiahlo čas 4:38, a tretie miesto obsadilo družstvo ZŠ s MŠ Brehy s časom 4:48. Štafetové družstvo ZŠ s MŠ Tekovská Breznica s dosiahnutým časom 5:17 skončilo na štvrtom mieste.

Všetkým členom umiestnených štafetových družstiev sa po vyhodnotení na hrudi ligotali zaslúžené medaily a v rukách nechýbali diplomy. Celkový víťaz si prevzal od primátora mesta víťazný športový pohár.

A na záver patrí poďakovanie všetkým - zapojeným školám a ich družstvám, ale aj tým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k úspešnému priebehu tohto športového podujatia.

Verím, že sa stretneme opäť o rok!

Text: Dagmar Lachká, MsÚ Nová Baňa, manažér kultúry a športu

Foto: Dagmar Lachká, PaedDr. Mária Rudzanová, Martina Svetíková

Zatvoriť
Pridajte si Novú Baňu na plochu

Pre inštaláciu do vášho iPhone stlačte ikonu (share / zdieľať) a zvolte položku Add to homescreen / Pridat na plochu

Pridajte si Novú Baňu na plochu

Nainštalujte si web stránku Nová Baňa ako aplikáciu pre rýchly prístup k informáciám.