Aktuality

Oznámenie o prerokovaní návrhu územného plánu obce Horné Hámre

25. 9. 2023
Oznamy

Obec Horné Hámre oznamuje dotknutým obciam, orgánom a ostatnej verejnosti,že prerokovanie návrhu územného plánu obce Horné Hámre s......

Dňa 25.9.2023 bude zatvorená mestská knižnica

24. 9. 2023
Oznamy

Mestská knižnica Nová Baňa oznamuje, že dňa 25.9.2023, t.j. pondelok bude z technických príčin zatvorená.  Za pochopenie ďakuje......

Fotogaléria z 30. ročníka NOVOBANSKÉHO JARMOKU

23. 9. 2023
Kultúra Nová Baňa Oznamy

NOVOBANSKÝ JARMOK 22.-23.09.2023 30. ročník https://www.facebook.com/mestoNovaBana/ FOTOGALÉRIA...

78. výročie oslobodenia mesta Nová Baňa

23. 3. 2023 Oznamy

Každý rok, koncom marca, si pripomíname významný medzník v dejinách nášho mesta, ktorým je oslobodenie Novej Bane 29. marca 1945. V tomto období je to už 78 rokov, čo naši občania bojovali za slobodu, za slobodu nášho mesta, za slobodu nás Novobančanov. 
Túto udalosť sme si pripomenuli 23. marca 2023 na Námestí slobody za účasti zástupcov mesta, Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov (SZPB), politických strán, vzácnych hostí a prítomných spoluobčanov, žiakov i študentov. Položením vencov a kvetín k pamätníku sme si uctili pamiatku umučených a padlých hrdinov, ktorí položili vlastné životy za slobodu celého nášho mesta.
Po zaznaní hymny a úvodnej básne v podaní Mgr. Denisy Bátorovej, stretnutie otvoril Ing. Július Uhrecký z miestnej organizácie SZPB v Novej Bani. Primátor mesta Mgr. MVDr. Branislav Jaďuď, PhD., MBA vo svojom príhovore spomenul udalosti spojené s pietnym aktom. Spomienkové oslavy svojou prítomnosťou i príhovorom poctil Vladimír Strmeň, jeden z posledných žijúcich priamych účastníkov SNP a PhDr. Stanislav Mičev, PhD. Program tradične obohatil svojím vystúpením spevácky súbor Jesienka s akordeonistom Ctiborom Šálym.
Po skončení spomienkových osláv sa v priestoroch Mestskej knižnice Nová Baňa uskutočnila beseda so vzácnymi hosťami, ktorí pri tejto príležitosti prijali pozvanie do nášho mesta, Vladimírom Strmeňom, vojnovým veteránom a priamym účastníkom SNP, ktorý pútovo hovoril o jeho živote a spomienkach na vojnu, a s historikom PhDr. Stanislavom Mičevom, PhD., o jeho práci a ich vzájomnej spolupráci.
Trvalá spomienka, vďaka a úcta patrí všetkým, ktorí obetovali to najcennejšie – svoj život či svoje zdravie na bojovom poli, ktorí boli ochotní a pripravení obetovať sa.
Česť ich večnej pamiatke!
Zatvoriť
Pridajte si Novú Baňu na plochu

Pre inštaláciu do vášho iPhone stlačte ikonu (share / zdieľať) a zvolte položku Add to homescreen / Pridat na plochu

Pridajte si Novú Baňu na plochu

Nainštalujte si web stránku Nová Baňa ako aplikáciu pre rýchly prístup k informáciám.