Aktuality

Mesto Nová Baňa vás srdečne pozýva na prvé tohtoročné letné kino v amfiteátri Tajch.

13. 7. 2024
Kultúra Nová Baňa Oznamy

Mesto Nová Baňa vás srdečne pozýva na prvé tohtoročné letné kino v amfiteátri Tajch. Už 14. júla 2024 o 21.00 hod. sa môžete te......

Letné autobusy v Banskobystrickom kraji prispejú k sezóne plnej zážitkov

10. 7. 2024
Nová Baňa Oznamy

Cyklobusy, tourbusy a špeciálne cestné vláčiky zavezú aj túto letnú sezónu návštevníkov Banskobystrického kraja za rôznymi zážitka......

Výberové konanie na obsadenie funkcie riaditeľa Materskej školy, Nábrežná 2, Nová Baňa (2024)

10. 7. 2024
Oznamy

Mesto Nová Baňa, Námestie slobody 1, Nová Baňa podľa ustanovenia § 4 zákona č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a ško......

VISEGRAD 4 BICYCLE RACE 2024 & RESPECT LADIES RACE SLOVAKIA 2024 (6.-7.7.2024)

10. 7. 2024 Kultúra Nová Baňa Oznamy

Medzinárodné dvojdňové cyklistické preteky sa konali v Novej Bani v dňoch 6. a 7. júla 2024. Región už po štvrtýkrát poskytol kvalitné zázemie pre toto podujatie. Slávnostný štart mužských i ženských pretekov sa uskutočnil na Námestí slobody v Novej Bani, kde bol aj cieľ oboch okruhov.

V sobotu 6. júla prebehol tretí ročník ženských pretekov RESPECT Ladies Race Slovakia 2024 v Novej Bani a jej okolí, kde si zmerali sily najmä pretekárky z okolitých krajín. Najviac tu bolo Poliek, potom Rakúšaniek, Sloviniek, Nemiek, Maďariek, ale aj Britka, Ruska, grécka pretekárka, no a nás najviac zaujímali Slovenky. Na štarte bolo dokopy 34 pretekárok. Pôvodne sa malo ísť 90 km s dvoma krátkymi okruhmi na konci, napokon ale pre malý pelotón a vysoké teploty rozhodcovia rozhodli o skrátení trate o jeden malý okruh.

Víťazkou sa stala Viktória Chladoňová zo Slovenska (SKCC - Arbö), ktorá nastúpila na svoje prvé UCI preteky 1.2 medzi ženami. Súperkám nedala šancu a suverénne zvíťazila s náskokom 47 sekúnd pred Karolinou Perekitkovou z Poľska (POLISH NATIONAL TEAM), ktorá obsadila druhé miesto a pred Urškou Pintarovou zo Slovinska (BTC CITY LJUBLANA ZHIRAF AMBEDO), ktorá skončila na treťom mieste.

V nedeľu 9. júla sa konali preteky mužov Visegrad 4 Bicycle Race 2024. Tu však nenastala zmena a pretekári si zmerali sily na 139 km dlhej trati. Veľký okruh so stúpaním Kostivrch, následne dva okruhy rovnako cez tento kopec, pred ktorým sa ešte zaradilo stúpanie pri výjazde z Novej Bane a v závere tri malé okruhy v meste zas na stúpanie Bôrina.

Prvé miesto obsadil Martin Voltr z Českej republiky (Pierre Baguette Cycling). Ten zvíťazil so 65 sekundovým náskokom pred Byronom Muntonom (RSA, Epronex – Hungary Cycling) v tesnom závese Barnabása Péaka (HUN, Adria Mobil).

Veríme, že preteky Visegrad 4 Bicycle Race 2024 & RESPECT Ladies Race Slovakia 2024 https://visegrad4bicyclerace.com aj vďaka kultúrnemu programu prilákali širokú verejnosť a každý si prišiel na svoje.

Poďakovanie patrí všetkým partnerom podporujúcim preteky Visegrad 4 Bicycle Race 2024 & RESPECT Ladies Race Slovakia 2024, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispievajú k medzinárodnému podujatiu v našom meste. Rovnako ďakujeme aj Technickým službám mesta Nová Baňa, dobrovoľníkom za súčinnosť pri podujatí, Poľovníckej spoločnosti mesta Nová Baňa, FS Háj, ako aj obyvateľom Novej Bane za rešpektovanie a tolerantnosť počas obmedzenia dopravy na komunikáciách, súvisiacu s konaním pretekov.

PhDr. Lenka Šubová a Dagmar Lachká
MsÚ Nová Baňa
foto:Silvia Cibuľová-foto-grafika (oficiálne foto)


Zatvoriť
Pridajte si Novú Baňu na plochu

Pre inštaláciu do vášho iPhone stlačte ikonu (share / zdieľať) a zvolte položku Add to homescreen / Pridat na plochu

Pridajte si Novú Baňu na plochu

Nainštalujte si web stránku Nová Baňa ako aplikáciu pre rýchly prístup k informáciám.