en
Neprehliadnite


Aktuálne informácie / Rozhlas

Pohronské múzeum Vás srdečne pozýva na prednášku RNDr. Ladislava Šimona, PhD. na tému Najvýznamnejšie vulkanické explózie v dejinách ľudstva a Zeme, ktorá sa uskutoční dňa 27. apríla 2017 o 16,00 v priestoroch Pohronského múzea. Vstupné: 1 €


24.2.2017 – 28.4.2017

Táto výstava prináša unikátne fotografie z amerických vojenských archívov, vytvorených na základe originálnych negatívov zobrazujúcich vojnu v Pacifiku z pohľadu fotografov americkej armády. Najznámejšou fotografiu na výstave je fotografia vojakov zachytených pri dvíhaní vlajky na ostrove Iwódžima, na ktorej sa nachádza americký vojak slovenského pôvodu Michal Strank. O živote vojaka Stranka pripravuje múzeum SNP dokumentárny film. Výstavu „Vojna v Tichomorí“ pripravilo Múzeum Slovenského národného povstania v Banskej Bystrici v spolupráci s Národným múzeom 2. svetovej vojny v New Orleans a veľvyslanectvom Spojených štátov amerických v Bratislave.


10.2. 2017 – 25.4.2017
 

Výstava „Od mešca k bankomatu“ predstavuje vznik a vývoj peňazí a finančného systému na našom území.  Pri vzniku výstavy sa sústredilo na fond numizmatiky a čo všetko obsahuje: mince, medaile, bankovky, vkladné knižky ... Samotná výstava je rozdelená na viacero častí. Prvá časť je zameraná na predmincové platidlá ako mušle, obsidián (mladšia doba kamenná), bronzové sekerky a hlavne kamenná soľ. Hlavná časť je venovaná vývoju platidiel a medailí zo štátov, ktorých bolo územie Slovenska aktuálne súčasťou. Hodnotným kusom je vzácny medailón Marca Aurélia z roku 161 n. l. Nasledujúci set mincí zastupujúcich rod Arpádovcov.

Čítať ďalej...


Gymnázium Františka Švantnera v Novej Bani organizuje koncom júna poznávací zájazd - Benátky, Rím, Vatikán -  spojený s pobytom pri mori v mestečku Anzio. V ponuke máme ešte 5 voľných miest. V prípade záujmu o tento zájazd vám radi poskytneme ďalšie informácie na t.č. 0905/942616.


Cortizo Slovakia, Nová Baňa hľadá operátorov výrobných liniek – lisovacej, lakovacej, baliacej a anodickej oxidácie, s nástupom ihneď. Ponúkame zaujímave platové ohodnotenie + mesačné odmeny a prepravu zo Žarnovice a Žiaru nad Hronom zadarmo. V prípade záujmu sa hláste priamo v Cortize na personálnom oddelení.

Mestský úrad Nová Baňa

Námestie slobody 1
968 26 Nová Baňa

+421 45 6782 800
+421 45 6782 881