Aktuality

Medial Banana v Novej Bani – koncert, ktorý treba zažiť

21. 6. 2024
Nová Baňa Oznamy

Kedy a kde? 6. júla o 18.00 hod. na Námestí slobody! Medial Banana - ikona slovenského reggae odohrá v rámci Kultúrneho leta......

Detské cyklistické preteky

20. 6. 2024
Kultúra Nová Baňa Oznamy

Mesto Nová Baňa dáva do pozornosti DETSKÉ CYKLISTICKÉ PRETEKY, ktoré sa budú konať dňa 6. 7.2024. Prihlásiť sa môžete telefonic......

Optický internet Kinet už aj v našom meste

20. 6. 2024
Nová Baňa Oznamy

Naše mesto bolo úspešne pripojené na vysokorýchlostný optický internet od firmy Kinet – Nová Baňa tak získava vysokorýchlostné opt......

30. ročník Štafetového behu

7. 5. 2024 Kultúra Nová Baňa Oznamy

30. ročník Štafetového behu škôl o pohár primátora mesta Nová Baňa s novým rekordom

Mesto Nová Baňa, Centrum voľného času Nová Baňa a ZŠ Jána Zemana Nová Baňa zorganizovali 30. ročník Štafetového behu škôl o pohár primátora mesta Nová Baňa.

V areáli ZŠ Jána Zemana v Novej Bani sa 7. mája 2024 stretlo päť 7-členných družstiev, aby si zmerali svoje sily v štafetovom behu. Svoje zastúpenie mali ZŠ Jána Zemana Nová Baňa, ZŠ svätej Alžbety Nová Baňa, ZŠ s MŠ Brehy, Gymnázium Františka Švantnera Nová Baňa a Stredná odborná škola obchodu a služieb Nová Baňa.

V úvode sa športovcom prihovorili a popriali zdravé športové zápolenie s čo najlepšími dosiahnutými výsledkami primátor mesta Mgr. MVDr. Branislav Jaďuď, PhD., MBA, Mgr. Juraj Kološta a čestní členovia organizačného výboru Mgr. Dalibor Krúpa a PaedDr. Vincent Debnár, zakladateľ tohto športového podujatia. Vzápätí si kapitáni štafetových družstiev vylosovali dráhy, prevzali štartové čísla a následne sa všetci presunuli na antukový ovál. Po krátkej rozcvičke PaedDr. Vincent Debnár výstrelom zo štartovacej pištole odštartoval samotný štafetový beh. Za aktívneho povzbudzovania divákov začal skutočný boj súťažiacich o dosiahnutie čo najlepšieho času pre svoje družstvo.

Po odbehnutí štafetového behu sme si Behom mieru symbolicky pripomenuli Deň víťazstva nad fašizmom, do ktorého sa zapojili nielen členovia štafetových družstiev, ale aj členovia AKC Nová Baňa. Pelotón, v ktorom nechýbali vlajky Slovenskej republiky a mesta Nová Baňa, viedol ulicami mesta za sprievodu MsP. Po dobehnutí sa na školskom dvore uskutočnilo záverečné vyhodnotenie štafetového behu.

A ako som už avizovala v nadpise, tak 30. ročník tohto športového podujatia dostal k svojmu jubileu ten najkrajší darček. Postaralo sa oň štafetové družstvo zo ZŠ Jána Zemana Nová Baňa, ktoré po neuveriteľných 20 rokoch prekonalo doterajší rekord okruhu (4:13,7 min.) a suverénne zvíťazilo s časom 4:10,8 min. Na druhom mieste skončilo družstvo Strednej odbornej školy obchodu a služieb Nová Baňa, ktoré dosiahlo čas 4:28,5 min., a z tretieho miesta sa tešilo družstvo Gymnázia Františka Švantnera s časom 4:29,9 min.

Všetkým členom umiestnených štafetových družstiev boli odovzdané zaslúžené medaily a diplomy. Celkový víťaz, ktorý sa tentokrát postaral aj o nový rekord, si prevzal z rúk primátora mesta víťazný športový pohár, ktorým sa bude hrdiť ZŠ Jána Zemana.

A na záver patrí poďakovanie všetkým - zapojeným školám a ich družstvám, ale aj tým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k úspešnému priebehu tohto športového podujatia.

Tešíme sa opäť o rok!

Text: Dagmar Lachká, MsÚ Nová Baňa

Foto: Andrea Bedenská, MsÚ Nová Baňa


Zatvoriť
Pridajte si Novú Baňu na plochu

Pre inštaláciu do vášho iPhone stlačte ikonu (share / zdieľať) a zvolte položku Add to homescreen / Pridat na plochu

Pridajte si Novú Baňu na plochu

Nainštalujte si web stránku Nová Baňa ako aplikáciu pre rýchly prístup k informáciám.