Aktuality

Súkromná zbierka televízorov a rádií rôznych ročníkov, z čias 60. rokov, ktoré zozbieral počas 50 rokov svojej praxe novobančan pán Kamil Müller.

28. 2. 2024
Kultúra Nová Baňa Oznamy

Mesto Nová Baňa dňa 27. februára 2024 sprístupnilo verejnosti exponáty súkromnej zbierky televízorov a rádií rôznych ročníkov, z č...

Základná škola Jána Zemana pozýva rodičov budúcich prvákov na prezentáciu školy (29.2.2024)

28. 2. 2024
Oznamy

Vážení rodičia budúcich prvákov,  Základná škola Jána Zemana Nová Baňa Vás pozýva na prezentáciu školy, ktorá sa uskutoční dňa ......

Zasadnutie mestského zastupiteľstva 29. februára 2024

26. 2. 2024
Mestské zastupiteľstvo

V zmysle zákona o obecnom zriadení č. 369/1990 Zb., §-u 12, odst. 1, zvolávam zasadnutie mestského zastupiteľstva na deň 29. fe......

Milí návštevníci Novobanského jarmoku,

20. 9. 2023 Nová Baňa

máme tu september, mesiac, v ktorom sa tradične koná Novobanský jarmok. Jeho 30. ročník sa uskutoční v dňoch 22. – 23. septembra 2023 a my vám v krátkosti predstavujeme kultúrno-zábavný program, ktorý k jarmoku neodmysliteľne patrí.

Na koho sa tešiť v piatok?

Kultúrnu časť jarmočného programu otvorí vystúpenie detí MŠ NOVÁ BAŇA a CVČ NOVÁ BAŇA, ktoré sa nám postupne predstavia v pásme „Tancujte s nami.“ Následne, po príhovore primátora mesta Nová Baňa Branislava Jaďuďa, bude pódium patriť „Radným pánom na lavici.“ Vtipné prevedenie novobanskej povesti o tom, ako dokázali radní páni lavicu natiahnuť, si môžeme pozrieť vďaka stvárneniu členmi OZ NOVÁ BAŇA a DS MÚZa.

K jarmoku však neodmysliteľne patrí aj folklór. Ľudové zvyky, tradície a v neposlednej miere aj našu banícku históriu so cťou zachováva a reprezentuje FS HÁJ, ktorý nás príde naladiť na „ľudovú nôtu.“

V jarmočnom programe sme nezabudli ani na priaznivcov rapovej hudby. Tí sa môžu tešiť na koncert popredného slovenského rapera MAJSELFa a DJ FILLIPIANa.

Záver piatkového jarmočného programu bude patriť kapele FUNKIEZ, jednej z najlepších a najvyhľadávanejších slovenských funkových kapiel. Vidieť a počuť FUNKIEZ live je zážitok, na ktorý sa nezabúda!

Sprievodnou akciou jarmočného piatkového dňa bude vystúpenie historického šaška KRAKA v radničnom parku o 17.30 hod. Šaško KRAK z Iglova je komediant, ktorý zaujme hneď na prvý pohľad. Je to kaukliar - typickým prvkom je, samozrejme, brada. A strapaté vlasy... Takého veru nájdete len medzi kaukliarmi.

Čo nám prinesie sobota? Určite bude veselo...

O jarmočnú náladu sa v pásme VESELO S HELIGÓNKOU postarajú heligonkári Jozef Suchý, Sebastián Čík, Michal Štaudner, René Záhumenský a Bruno Šediansky, ktorí rozozvučia námestie už v doobedňajších hodinách.

V kultúrnom programe sme nezabudli ani na detských návštevníkov. Budú sa môcť vžiť do veselého divadelného príbehu o zdravom sedliackom rozume ČAROVNÝ KLOBÚK v podaní Divadla Zelienka zo Zvolena. Neodmysliteľnou súčasťou nášho jarmoku je vystúpenie našich domácich zoskupení. V JARMOČNOM PÁSME sa nám postupne predstavia SSk Jesienka, FSk Vinička a tešiť sa môžete aj na Komorné zoskupenie Jakuba Stračinu a spevácky zbor VOCE EUFONICO spolu s Detským dychovým orchestrom Anatolija Micovčina zo ZUŠ Nová Baňa.

Po nich si vychutnáme vystúpenie zmiešaného speváckeho zboru CANTUS MONTE REGIS, ktorý Novú Baňu reprezentuje nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. V tomto roku bolo speváckemu zboru udelené vzácne ocenenie KVET KULTÚRY A UMENIA 2023.

Pozvanie na náš jarmok prijala VLASTA MUDRÍKOVÁ, heligonkárka a speváčka, ktorá svojou hrou na heligónku a svojím neuveriteľne čistým spevom patrí medzi elitu slovenského folklóru. Vo veselej nálade budeme pokračovať aj naďalej. Tentokrát bude pódium patriť pop-rockovej skupine VIDIEK, stálici slovenskej hudobnej scény, ktorú nie je potrebné zvlášť predstavovať. Po ich známych hitoch budú nasledovať ďalšie - obľúbená skupina DUCHOŇOVCI z Banskej Bystrice nám zahrá a zaspieva najväčšie hity legendárneho Karola Duchoňa. Záver tohtoročného jarmoku bude patriť domácej formácii - kapele POTOČNÁ LIGA s vlastnou tvorbou. Určite si ich nenechajte ujsť a príďte si užiť dobrú alternatívnu muziku.

Podujatím nás bude sprevádzať moderátorská dvojica Karin Tužinská a Daniel Mališ.

Dovidenia na 30. ročníku Novobanského jarmoku.


Text: Dagmar Lachká, MsÚ Nová Baňa

Zatvoriť
Pridajte si Novú Baňu na plochu

Pre inštaláciu do vášho iPhone stlačte ikonu (share / zdieľať) a zvolte položku Add to homescreen / Pridat na plochu

Pridajte si Novú Baňu na plochu

Nainštalujte si web stránku Nová Baňa ako aplikáciu pre rýchly prístup k informáciám.