Aktuality

Týždeň športu pre všetkých už čoskoro!

12. 6. 2024
Nová Baňa

Mesto Nová Baňa organizuje v spolupráci so školami, športovými klubmi, občianskymi združeniami Týždeň športu pre všetkých. V porad......

Pozor výluka na traťovom úseku Hronský Beňadik - Nová Baňa - Žarnovica! Na viacerých linkách dochádza od 09. júna - do 11. decembra 2024 k zmenám.

12. 6. 2024
Oznamy

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. informuje cestujúcich o výluke na traťovom úseku Hronský Beňadik - Nová Baňa - Žarnovica. ......

Stále sa môžete zapojiť do súťaže NAJKRAJŠIA NOVOBANSKÁ PREDZÁHRADKA 2024!

12. 6. 2024
Oznamy

Využi zvyšné júnové dni a zapoj sa do súťaže NAJKRAJŠIA NOVOBANSKÁ PREDZÁHRADKA 2024! ...

FS Háj reprezentoval mesto na folklórnej udalosti roka

4. 9. 2023 Oznamy

Dňa 1. septembra 2023 sa uskutočnil šiesty ročník Slovenského dňa kroja. Banská Bystrica bola opäť hlavným mestom folklóru. Podujatie sa nieslo v neopakovateľnej atmosfére radosti a dojatia, prezentácii folklóru i slovenských tradícií. 

Primátor mesta Mgr. MVDr. Branislav Jaďuď, PhD., MBA spolu s Folklórnym súborom Háj sa zúčastnili Dňa kroja 2023. Slávnostný sprievod bol skutočnou pastvou pre oči. Naši folkloristi sa páčili mnohým návštevníkom či obyvateľom mesta. Za reprezentáciu mesta im touto cestou vyslovujeme poďakovanie a tešíme sa z ich všetkých úspechov v šírení slovenských tradícií. Ľubozvučné piesne, zvuky hudobných nástrojov či fujary, ako aj prezentácia slovenských ľudových krojov priniesli všetkým emócie, ktoré zahriali každého pri srdci v tento deň. Prinášame vám fotografie a videá z folklórnej udalosti roka.

PhDr. Lenka Šubová
manažér projektov, komunikácie, propagácie

Zatvoriť
Pridajte si Novú Baňu na plochu

Pre inštaláciu do vášho iPhone stlačte ikonu (share / zdieľať) a zvolte položku Add to homescreen / Pridat na plochu

Pridajte si Novú Baňu na plochu

Nainštalujte si web stránku Nová Baňa ako aplikáciu pre rýchly prístup k informáciám.