Aktuality

Pozývame vás do Radničného parku v Novej Bani

5. 12. 2023
Kultúra Nová Baňa Oznamy

Vianočná Nová Baňa, Príde k nám Mikuláš, benefičné podujatie MY A NAŠE MESTO, ale aj uvedenie knihy do života Zlatý rak z Königsbe......

skúška sirén

5. 12. 2023
Nová Baňa Oznamy

Vážení občania, dňa 08. decembra 2023 t.j. piatok o 12.00 hod. sa uskutoční skúška sirén.  ...

Vychádzka po Banskom náučnom chodníku 9.12.2023

5. 12. 2023
Nová Baňa Oznamy

Oblastná organizácia cestovného ruchu Región GRON vás pozýva na komentovanú vychádzku po Banskom náučnom chodníku v Novej Bani, kt......

Audit parkovacích miest

4. 8. 2023 Nová Baňa

Audit parkovacích miest vznikol kvôli potrebe zlepšenia prehľadnosti o možnostiach parkovísk na sídliskách v Novej Bani.

Zaevidovaný bol počet vyznačených parkovacích miest na jednotlivých sídliskách, počet nevyznačených parkovacích miest, ktoré sú ale na parkovanie v prípade potreby využiteľné a počet garáží, ktoré sa na sídliskách nachádzajú. Spolu je na parkovanie k dispozícii 934 miest. Rovnako bol zaevidovaný počet bytov na jednotlivých sídliskách, ktorých je spolu 845.

Tieto ukazovatele boli podkladom k výpočtu pomeru počtu parkovacích miest na jeden byt. Výsledný pomer bol porovnaný s normou STN 73 6110/Z1/O1, ktorá stanovuje počet parkovacích miest ku jednotlivým bytom podľa ich veľkosti 1 miesto na 1-izbový byt, 1,5 miesta na 2-izbový byt a 2 miesta na 3-izbový byt.

 Môžeme konštatovať, že na základe vyššie uvedených výpočtov, ani jedno zo sídlisk v Novej Bani normu STN nespĺňa. Za uplynulé obdobie mesto rozšírilo počet parkovacích miest na sídlisku Vstup (ul. Nábrežná a ul. Školská), na sídlisku Pod Sekvojou, na sídlisku Štúrova dolná a Štúrova horná. Boli postavené súkromne aj garáže na sídlisku Štúrova dolná a na sídlisku Pod Sekvojou, kde boli na garáže prenajaté mestské pozemky. Kapacita parkovacích miest a garáží však stále nestačí pre celkový rastúci počet automobilov u majiteľov bytov.

Zatvoriť
Pridajte si Novú Baňu na plochu

Pre inštaláciu do vášho iPhone stlačte ikonu (share / zdieľať) a zvolte položku Add to homescreen / Pridat na plochu

Pridajte si Novú Baňu na plochu

Nainštalujte si web stránku Nová Baňa ako aplikáciu pre rýchly prístup k informáciám.