Aktuality

Oznámenie o prerokovaní návrhu územného plánu obce Horné Hámre

25. 9. 2023
Oznamy

Obec Horné Hámre oznamuje dotknutým obciam, orgánom a ostatnej verejnosti,že prerokovanie návrhu územného plánu obce Horné Hámre s......

Dňa 25.9.2023 bude zatvorená mestská knižnica

24. 9. 2023
Oznamy

Mestská knižnica Nová Baňa oznamuje, že dňa 25.9.2023, t.j. pondelok bude z technických príčin zatvorená.  Za pochopenie ďakuje......

Fotogaléria z 30. ročníka NOVOBANSKÉHO JARMOKU

23. 9. 2023
Kultúra Nová Baňa Oznamy

NOVOBANSKÝ JARMOK 22.-23.09.2023 30. ročník https://www.facebook.com/mestoNovaBana/ FOTOGALÉRIA...

Predseda mládežníckeho parlamentu získal medailu za excelentnosť Euroskills 2023

13. 9. 2023 Oznamy

Ôsmy ročník súťaže Euroskills Gdańsk 2023 sa konal v dňoch 5. – 9. septembra 2023 vo veľkých priestoroch Amber Expo arény a Polsat Plus arény v meste Gdańsk v Poľsku. Predseda Mládežníckeho parlamentu v Novej Bani a veľký fanúšik programovania a technológií Samuel Šadlák sa zúčastnil tejto súťaže, ktorá nadväzovala na postupovú súťaž, ktorá sa uskutočnila v júni 2023 na Slovensku. 

EUROSKILLS súťaž je jedinečná v tom, že sa tu naraz stretlo skoro 600 súťažiacich z 32 európskych krajín, ktorí súťažili v 42 rôznych odvetviach ako sú napríklad: Murárstvo, Kaderníctvo, Elektronika a mnoho iných. Jednou z najzaujímavejších podmienok je, že účasť na súťaži je možná len raz. Na súťaž v kategórii Web Development ho nominoval ŠIOV. V tejto kategórii bolo 17 súťažiacich z rôznych krajín Európy. Súťažné úlohy hodnotí Samuel ako dosť náročné a vo svojej kategórii bol najmladším súťažiacim. Podarilo sa mu napriek tomu dosiahnuť ocenenie: "Medallion for Excellence," čo znamená medaila za excelentnosť. Je to doplňujúce ocenenie, ktoré dostávajú súťažiaci, ktorí dosiahli vyšší počet bodov ako 700 a teda spravili excelentnú prácu.

Úspechy, ktoré doposiaľ dosiahol ho motivujú aj naďalej pokračovať v tom čo robí, chce sa stále učiť nové veci a zlepšovať sa v technologických oblastiach. Mesto Nová Baňa blahoželá Samuelovi k získanému oceneniu a ďakujeme za reprezentáciu mesta v rámci európskej súťaže.

PhDr. Lenka Šubová
manažérka projektov, komunikácie, propagácie
foto: archív Samuel Šadlák

Zatvoriť
Pridajte si Novú Baňu na plochu

Pre inštaláciu do vášho iPhone stlačte ikonu (share / zdieľať) a zvolte položku Add to homescreen / Pridat na plochu

Pridajte si Novú Baňu na plochu

Nainštalujte si web stránku Nová Baňa ako aplikáciu pre rýchly prístup k informáciám.