en
Neprehliadnite


Aktuality

26. ročník Zimnej folkovej Novej Bane sa niesol v duchu tradičnej atmosféry. Naše pozvanie prijali starí známi účinkujúci. Úvod jednotlivcov odštartovali Števo Gajdoš a Marek Svetík s vlastnou tvorbou. Hoci je Števov prejav rockovejší, má na tomto podujatí svoje miesto. Stálicou je Šaňo Kováč. Šaňo nám každý rok pripomína staré zlaté časy folku, kedy sme si akciu bez gitary ani nevedeli predstaviť. Svoje tohtoročné vystúpenie venoval spomienkam na svojich kamarátov, ktorí už nie sú medzi nami. Jeho pesničky patrili Igorovi Herkovi a Vinckovi Štrbovi. Tešíme sa účasti Michala Jančoka, ktorý si na minulom ročníku vyskúšal aj rolu moderátora. V tomto roku vystúpil sám, ale aj ako duo s Igorom Moškom. Potešili divákov klasickými folkovými pesničkami hlavne od Nedvědovcov.

Čítať ďalej...


Žiadosť o zaradenie dieťaťa do materskej školy si môžu zákonní zástupcovia detí prevziať v MŠ Nábrežná 2 a v ET Štúrova 47 a ET Kolibská cesta 230 od 23. februára 2015.

Čítať ďalej...


Heligónka je nádherným odkazom predkov, dychom histórie, dušou ľudových piesní...
„Ľudovú pieseň bolo v minulosti počuť na každom kroku, bola prirodzenou súčasťou života našich predkov. Nezaobišla sa bez nej žiadna oslava, spoločenská udalosť či práca na poli.“
Týmito slovami moderátorka Mgr. Jana Tencerová otvorila 31. ročník tradičného podujatia Novobanskí heligónkari. Mesto Nová Baňa pripravilo dve vystúpenia v sobotu 31. januára 2015 v kine Vatra. Tohtoročným námetom bolo Kopanie zemiakov u Búryovcov.

Čítať ďalej...


Rok 2014 ubehol veľmi rýchlo a my sme opäť ocenili športovcov, ktorí sa v ňom zaslúžili o reprezentáciu nielen svojich športových klubov, ale aj mesta Nová Baňa.
V sále kina Vatra sa v piatok 23. januára 2015 zišli nominovaní športovci, tréneri, predsedovia a zástupcovia športových klubov, riaditelia škôl a všetci tí, ktorí sledujú športové dianie v meste.

Čítať ďalej...

Mestský úrad Nová Baňa

Námestie slobody 1
968 26 Nová Baňa

+421 45 6782 800
+421 45 6782 881