en
Neprehliadnite


Aktuality

Nedeľný podvečer pri novobanskej muzike potešil všetkých fanúšikov HS RE-AX, ktorá vystúpila v rámci kultúrneho leta v radničnom parku. Hoci bol horúci deň, po 17:00 hod. bol v parku chládok a fúkal príjemný vetrík. Stretla sa tu prevažne staršia generácia. Muzikanti mali okrem známych ľudových pesničiek pripravené aj hovorené slovo, ktoré predniesla pani Gizka Búryová.

Čítať ďalej...


Vážení občania!

Z dôvodu technických príčin bude odstavená prevádzka miestneho rozhlasu, VISO 2002 v období od  17. 7. 2014 do 25. 7. 2014.  Oznamy mestského rozhlasu si budete môcť vypočuť na webovej stránke mesta Nová Baňa, sekcia Rozhlas.  Za pochopenie ďakujeme.


Mesiac jún tradične v našom meste patrí športu. Už po jedenásty krát sa uskutočnil Týždeň športu pre všetkých, týždeň pre všetkých aktívnych aj príležitostných športovcov. Mesto Nová Baňa – oddelenie kultúry a informácii v spolupráci so športovými klubmi, školami a občianskymi združeniami zostavilo harmonogram, ktorý obsahoval 27 plánovaných aktivít. Bolo medzi nimi 5 samostatných športových podujatí (Olympiáda nádejí pre 1. stupeň ZŠ, VII. ročník Výstupu na Vojšín na počesť F. Viciana, stolnotenisový turnaj – Memoriál Ing. F. Klimanta, 3. ročník Ľahkoatletického mítingu, Mesto v pohybe).

Čítať ďalej...


V rámci vznikajúceho turisticko-náučného chodníka „Zvonička“ s piatimi zástavkami -Zvonička, Červená skala, Havrania skala, Háj a Kohútovo - mesto Nová Baňa v spolupráci so spoločnosťou Mestské lesy spol. s r.o. plánuje výstavbu rozhľadne práve na už spomínanej zástavke Háj, ktorý patrí medzi najkrajšie vyhliadkové lokality v okolí Novej Bani.

Čítať ďalej...

Mestský úrad Nová Baňa

Námestie slobody 1
968 26 Nová Baňa

+421 45 6782 800
+421 45 6782 881