Občan

Týždeň športu

V mesiaci jún žila Nová Baňa športom o niečo intenzívnejšie. Mesto Nová Baňa v spolupráci so školami, športovými klubmi, občianskymi združeniami a športovými nadšencami zorganizovalo v poradí už 17. ročník Týždňa športu pre všetkých. V tomto ročníku sme spoločne pripravili 27 športových aktivít, určených pre všetky vekové kategórie, do ktorých sa zapojilo viac ako 1 tis. účastníkov.

Ponuka športových aktivít aj v tomto ročníku bola naozaj pestrá, veď posúďte sami...

Aktivitami basketbal, vybíjaná, 15. ročník florbalovej ligy o pohár primátora mesta, olympiáda nádejí, vybíjaná, štafetový beh, futbal, stolný tenis a bedminton prispela Základná škola Jána Zemana, Materská škola Nová Baňa sa zapojila turisticko-športovými hrami, turistickými vychádzkami k studničke a k jazeru Tajch a aktivitami tanec, loptové hry, turistika. Miniolympiáda a florbal boli v réžii Základnej školy svätej Alžbety a beh záhradným lesom organizovalo Gymnázium Františka Švantnera Nová Baňa. Zapojila sa aj Spojená škola Nová Baňa, ktorá pre svojich žiakov a klientov s telesným postihnutím pripravila aktivity pod názvom Netradičné športy. To, že Týždeň športu pre všetkých je určený naozaj pre všetkých, dokazujú aj aktivity ZO Jednoty dôchodcov Slovenska Nová Baňaktorá zorganizovala petangový turnaj – ženy/muži, turistiku na Zvoničku a Kalváriu a ešte jeden petangový turnaj v zmiešaných tímoch. Samozrejme, aktívne boli aj športové kluby pôsobiace v Novej Bani. Zatancuj si s TIFFANY, tak nazval svoju aktivitu TŠK TIFFANY NOVÁ BAŇA, šachový turnaj pre deti a mládež bol v réžii TJ Slovan Nová Baňa, jazdu na kolieskových korčuliach ste mohli absolvovať pod vedením SKI TEAM Nová Baňa a v radničnom parku ste mohli byť očitým svedkom verejného tréningu KARATE členov ŠK KARATE Nová Baňa, Mestský futbalový klub Nová Baňa zorganizoval turnaj okolitých škôl vo futbale s názvom PUTOVNÁ KOPAČKA 2022.  A ako by to bolo, keby tenis nemal v tomto športovom týždni svoje zastúpenie. Turnaj v zmiešanej 4-hre pod osvetlením /Night Mixed Doubles/ zorganizoval Tenisový klub Tajch.

Naše poďakovanie patrí organizátorom, spoluorganizátorom a všetkým, ktorí sa aktívne zapojili do prípravy a organizácie jednotlivých športových aktivít, čím sa významne podieľali na ich pestrej ponuke ako aj na úspešnom priebehu 17. ročníka Týždňa športu pre všetkých s takým vysokým počtom účastníkov. Všetci sú pre aktívny športový život v meste a jeho rozvoj dôležitým článkom.

Fotogaléria


Dagmar Lachká, MsÚ Nová Baňa

koordinátorka podujatia


Aktuality

Jarné prázdniny v Centre voľného času Nová Baňa

26. 1. 2023
Kultúra Oznamy

Jarné prázdniny v Centre voľného času Nová Baňa ...

POZOR ZMENA!!! Preloženie akcie Zimný prechod Pohronským Inovcom

26. 1. 2023
Kultúra Oznamy

53. ročník Zimného prechodu Pohronským Inovcom je preložený z dôvodu zákazu využívania lesa verejnosťou a zabezpečenia šírenia afr......

Regionálna prezentácia stredných škôl žarnovického okresu

26. 1. 2023
Oznamy

Regionálne centrum kariéry Žarnovica v spolupráci s mestom Žarnovica a strednými školami pripravilo pre žiakov končiacich ročníkov......

Zatvoriť
Pridajte si Novú Baňu na plochu

Pre inštaláciu do vášho iPhone stlačte ikonu (share / zdieľať) a zvolte položku Add to homescreen / Pridat na plochu

Pridajte si Novú Baňu na plochu

Nainštalujte si web stránku Nová Baňa ako aplikáciu pre rýchly prístup k informáciám.