Informácie

Nová Baňa spadá do strategicko-plánovacieho regiónu (SPR), ktorý tvoria tri okresy: Žarnovica, Žiar nad Hronom a Banská Štiavnica. Uskutočnilo sa viacero pracovných stretnutí pracovných skupín integrovanej územnej stratégie (IÚS) a Kooperačnej rady strategicko-plánovacieho regiónu k IÚS. Bol vytvorený zoznam kľúčových projektov pre celé územie BBSK, v rámci IÚS. Za mesto a mikroregión sme z celkového počtu projektov nakoniec vybrali 4 návrhy kľúčových projektov pre naše SPR. Ide o návrhy: Európske centrum gajdošskej kultúry v sume 400 000 eur, Obnova radnice NKP v sume 600 000 eur, Vybrané miestne komunikácie v rámci mikroregiónu v sume 700 000 eur a Vybudovanie kompletného baníckeho múzea s plnefunkčným modelom Potterovho atmosferického stroja, vonkajšou a vnútornou expozíciou banského múzea v sume 582 500 eur, kde nositeľom projektu je mesto Nová Baňa v spolupráci s OZ Novobanský banícky spolok, OZ Nová Baňa a zanietencami/dobrovoľníkmi.

Dňa 23.3.2023 sa uskutočnilo stretnutie za účelom predstavenia a diskusie o užšom zozname projektov, ktoré po zohľadnení kritérií majú aktuálne potenciál stať sa projektami integrovaných územných investícií, ktoré schvaľuje Rada partnerstva pre územný rozvoj BBSK. Tento zámer sa dostal do užšieho zoznamu projektov.

Zároveň mesto vo februári 2023 predložilo aj cez Oblastnú organizáciu cestovného ruchu Región GRON ako jej člen, projektový zámer na Realizáciu projektovej dokumentácie na konzerváciu a zdostupnenie archeologických nálezov autentických základov Potterovho stroja v sume 5 460 eur. Dňa 27.2.2023 na Valnom zhromaždení OOCR bol zámer podporený a následne bol zámer schválený aj Správnou radou Rozvojovej agentúry BBSK.  Je podpísaná Dohoda o spolupráci a prebieha realizácia projektového zámeru.

Aktuality

Oznámenie o prerokovaní návrhu územného plánu obce Horné Hámre

25. 9. 2023
Oznamy

Obec Horné Hámre oznamuje dotknutým obciam, orgánom a ostatnej verejnosti,že prerokovanie návrhu územného plánu obce Horné Hámre s......

Dňa 25.9.2023 bude zatvorená mestská knižnica

24. 9. 2023
Oznamy

Mestská knižnica Nová Baňa oznamuje, že dňa 25.9.2023, t.j. pondelok bude z technických príčin zatvorená.  Za pochopenie ďakuje......

Fotogaléria z 30. ročníka NOVOBANSKÉHO JARMOKU

23. 9. 2023
Kultúra Nová Baňa Oznamy

NOVOBANSKÝ JARMOK 22.-23.09.2023 30. ročník https://www.facebook.com/mestoNovaBana/ FOTOGALÉRIA...

Zatvoriť
Pridajte si Novú Baňu na plochu

Pre inštaláciu do vášho iPhone stlačte ikonu (share / zdieľať) a zvolte položku Add to homescreen / Pridat na plochu

Pridajte si Novú Baňu na plochu

Nainštalujte si web stránku Nová Baňa ako aplikáciu pre rýchly prístup k informáciám.